В Норвегия децата от малки ги учат сами да определят пола си
Когато едно общество е задоволено и има висок стандарт на живот, го вълнуват какви ли не теми. Така например, хората в Норвегия все по-разпалено дебатират темата за третия пол. В скандинавската държава са разделени на два полюса по въпросите за джендър идеологията. Дебати текат по националната телевизия, като се дава възможност да бъдат споделяни повече различните мнения. Хората в тази държава толкова държат на правата си, че никой не може да дръзне да им ги нарушава. Дори не може и да се помисли за това.
Още в началния курс децата получават обилна и илюстрована информация за това как половете не са само два, как може да има и трети. В училище децата от малки, с огромен интерес слушат преподавателите си, които ги учат сами да определят пола си, в зависимост от това дали се чувстват добре в тялото си
"Човек трябва да е такъв, какъвто иска да бъде, без да се притеснява. Той трябва сам да избира това“, казват възпитателите.
Учебници и четива, специално подбрани, изобилстват с примери за това как едно момче може да стане момиче, и обратното, стига да го иска. Хормонални терапии помагат това да не личи въобще външно. И това се показва в специални предавания по телевизията. Така, съвсем мъжествени младежи придобиват привлекателен женски вид, същински Барбита. Децата се прехласват по тях и по многообразието от знаменца в интернет, които показват огромното разнообразие в половете и самоопределянето през розови и лилави нюанси. Стига се дотам, че момиченца са категорични от малки, че не искат да раждат, че искат еднополови партньори, като смятат това за напълно естествено и информирано сочат за пример различни лесбийки, травестити, транссексуали, бисексуали и други подобни.
Макар и твърде демократично и толерантно, обаче, норвежкото общество също споделя и крайно противоположни тези. Психолози твърдят, че да дадеш право на детето да избира пола си на 10 години е безумно, тъй като неговата психика се обърква тотално, тя не е подготвена за това. Хора с религиозно образование също отричат наличието на трети пол.
Джендъризмът влизе за малко и в българските училищата чрез анкета на Европейската комисия, която пробутваше въпрос за третия пол на деветгодишни деца през 2018 година. Тя бе част от платформата за дигитализация в образованието, наречена SELFIE, и достигнала до близо 1000 наши училища, с подкрепата на Министерството на образованието и науката.
Анкетата бе разпространена в 28 страни членки на ЕС, с въпрос за пола, като възможните отговори бяха четири. Освен “момче" и “момиче", имаше опции “друго" и “предпочитам да не казвам".
Някои държави вече възприеха идеологията за третия пол, включително и нормативно. В България все още има отпор и това възприятие не е нормативно уредено.
Български психолози също са категорични,че е крайно неподходящо за деца в трети клас, които не са сексуално зрели и развити, да бъдат занимавани с подобни теми в училище.
Църквата у нас също е категорична, че това е хула срещу Божието творение и гавра с него. Бог е създал мъжът и жената - Адам и Ева. Джендър идеологията е противоестествена и нечовешка.