Болсонаро: Ваксината може да ни превърне в брадати жени или крокодили

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (3)
21:51 / 18.12.2020
7003
Бразилският президент Жаир Болсонаро атакува коронавирусните ваксини, заявявайки, че ваксината на Пфайзер може да превърне ваксинираните в "брадати жени" или "крокодили", предаде Франс прес.

"В договора на Пфайзер е казано много ясно: ние не отговаряме за никакви странични ефекти. Ако се превърнеш в крокодил, това е твой проблем", каза бразилският държавен глава в реч в Порто Сегуро, имайки предвид ваксината, разработена от Пфайзер и Бионтех, тествана в Бразилия и вече използвана в САЩ и Великобритания, предаде БТА.

"Ако станеш супермен, ако на някоя жена започне да й расте брада, или някой мъж започне да говори с женствен глас, те нямат нищо общо с това", добави провокативно крайнодесният лидер.

"Ваксината, след като бъде сертифицирана от регулаторната агенция, ще бъде достъпна за всички, които искат. Но аз няма да се ваксинирам", заяви Жаир Болсонаро.

"Някой казват, че давам лош пример. Но на идиотите и малоумниците, които казват това, отговарям, че вече се заразих с вируса, имам антитела, защо да се ваксинирам", добави той, пренебрегвайки случаите на повторно заразяване, регистрирани по цял свят, включително в неговата страна.

Виж коментарите (3)

Още по темата (17212):
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
05.03.2025 Много добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев: Епидемията е на финал
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението
27.02.2025 Проф. Христова: Затоплянето ще изгони грипа
26.02.2025 Родители сигнализираха за липсващ ключов медикамент за лечение на грип
Още новини от Международни новини:
Путин обяви съгласието на Русия да прекрати военните действия в У...
Изсичат дъждовните гори на Амазонка, за да се построи път за срещ...
Зеленски: Украйна няма да признае окупираните територии за част о...
Инсталират на бензиностанции софтуер, който мами клиентите - пода...
Арестуват Додик, премиера Стевандич и председателя на Народното с...
Зеленски приема предложението за 30-дневно прекратяване на огъня


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).