България може да бъде отделена от Румъния при мониторинга на ЕК

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (3)
11:53 / 25.09.2014
2008
Има реален риск България да бъде отделена от Румъния при мониторинга на Европейската комисия по отношение на правосъдието и вътрешния ред. 

Това предупреди правосъдният министър Христо Иванов. Коментарът му идва ден преди ключовия избор на председател на Върховния касационен съд.

"Перспективата за това България да бъде разделена от Румъния и в шенгенската материя и в проблематиката на наблюдението е реална. И ако ние сериозно не предприемем ясни стъпки за реформа, това нещо може да се случи и ще бъде изключително сериозен удар за страната ни. 

Тоест, ние ще останем на опашката. Кога ще стане това, не мога да коментирам, но има такава политическа перспектива и тя в съвсем реална", обясни министърът на правосъдието.



Източник: Нова тв

Виж коментарите (3)
Още новини от Международни новини:
Падна огромен джакпот във Великобритания! Късметлия спечели над 6...
Вулканът на Санторини се събужда с бучене и издигаща се магма
Тонове фалшив мед при втория по големина доставчик в света
Хърватия обяви бойкот на банките и мобилните оператори
Две земетресения удариха Хърватия
Най-малко 9 души са загинали заради наводненията в Кентъки 


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).