Това заяви министърът на гражданската авиация Хосам Камал в интервю за вестник "Ал Ахрам", цитиран от Асошиейтед прес.
Камал изтъкна, че малко страни разполагат с възможности да анализират такъв запис. Според следствения екип записът, който ще бъде предаден, включва и необичайния шум в последната секунда.
Министърът добави, че оригиналната лента няма да бъде изнасяна от Египет, който е водещата страна в разследването, в което участват още представители на Русия, Франция, Германия и Ирландия. Той обаче не назова страната, която ще анализира копие от записа.
Всички 224 пътници и екипаж на борда на самолета А-321 загинаха в катастрофата на 31 октомври. Почти всички те бяха руски туристи, връщащи се от почивка в египетския курорт Шарм ел Шейх на Червено море.
Следователи, работещи по катастрофата с руския еърбъс, установиха, че в самолета е имало таймер, нагласен да се задейства след два часа, съобщи американската телевизия "Фокс нюз", като се позова на източник, запознат с разследването.
Според друг източник има версия за бомба, заложена близо до горивната система на самолета или там, където се подава гориво в един от двигателите. Това обяснява защо няма улики на мястото на катастрофата, в която загинаха всичките 224 души в самолета, смята източникът.
Руските власти заявяват, че още няма ключова версия, защото се разглеждат всякакви варианти.
Медиите и властите в редица страни твърдят, че самолетът е катастрофирал вследствие на атентат, вероятно с намеса на групировката "Ислямска държава".
След трагедията в Синай властите на Русия сериозно обмислят как да засилят мерките за сигурност при полети на руски компании през летища в чужбина, пише "Комерсант".
Според администрацията в Москва, трябва да се въведе допълнителен контрол с участието и на местни структури, и на руски специалисти с нужната техника.
"Ведомости" помества редакционен коментар за предложението на руски депутати комунисти да се забранят полетите от Русия до Турция и Тунис. Според вестника, инициативата всъщност не идва от истински грижи за сигурността, а е само пиар на вълната на последните събития.
Идеята за насилствено преориентиране на външния туризъм към вътрешността на Русия прилича на историята със санкциите - външните заплахи, реални или мними, се разглеждат като добър повод да премахнеш конкуренцията отвън. Това обаче съвсем не води до развитие на собственото производство или на вътрешния туризъм, което би изисквало смяна на управленския модел, големи инвестиции и време, пише всекидневникът, цитиран от Би Би Си.
Съмнително е дали такава забрана ще накара Турция и Тунис да засилят мерките за сигурност. Със сигурност обаче ще влоши бездруго не твърде бляскавите отношения между Москва и Анкара, за която руският туризъм е важно доходно перо, се казва в статията.