Коронавирусът вече се разпространява по-бавно в Австралия

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
13:16 / 08.04.2020
3514
Скоростта на разпространение на коронавируса в Австралия падна до 2 %, заяви министърът на здравеопазването Грег Хънт. По време на пресконференция, излъчвана пряко по телевизия "Sky News Australia“, той подчерта, че тази тенденция се наблюдава вече трети пореден ден, предаде БГНЕС.

Министърът предупреди, че този показател може да се увеличи във всеки момент, но при всички случаи показва, че страната е постигнала определени успехи от гледна точка на изравняването на кривата на заболяването.

В Австралия вече са направени 313 000 теста за коронавирус. Според Хънт, ограничаването броя на заразените се дължи преди всичко на решението да се затворят границите на държавата. Основната задача сега е да се поеме контролът върху предаването на вируса вътре в страната.

По последни данни в Австралия са регистрирани 5 977 случая на заразяване с COVID-19, а броят на починалите е 49.

Виж коментарите (0)

Още по темата (17202):
12.02.2025 Нито една област вече не е в грипна епидемия
11.02.2025 Край с грипната епидемия засега
11.02.2025 Тодор Кантарджиев: Не сме закрили грипната епидемия
08.02.2025 Лекар предупреди: Не трябва да се сваля температура до 38 градуса!
05.02.2025 Пенсионерите в Пловдив са отличници
05.02.2025 Шефът на РЗИ: В Пловдив няма грип!
Още новини от Международни новини:
След сблъсък шофьор и шофьорка се разправяха насред булевард в Пл...
Стотици посетиха гроба на Алексей Навални
Една година от смъртта на Алексей Навални
Земетресение от 5,0 по Рихтер удари югоизточно от Солун
Застреляха "кокаиновия крал" на Европа
Гневът на студентите срещу корупцията в Сърбия нараства


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).