Нанобатерия ще позволи зареждането на смартфон за секунди

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
11:46 / 20.05.2018
8097
Американски учени от Корнелския университет са разработили иновационна нанобатерия, която ще зарежда смартфона ни само за 5 секунди, съобщи в."Дейли мейл".

Учените са конструирали по различен начин стандартната батерия, която обикновено има анод и катод, разположени от двете страни на непроводим материал.

При иновационната нанобатерия, анодите и катодите са разместени в спирална конструкция, като малките въглеродни пластинки, които съдържат хиляди пори и изграждат анода, са с дебелина едва 40 нанометра. Благодарение на това тази нова батерия ще може да бъде зареждана за броени секунди.

Източник: Кросс

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Путин обяви съгласието на Русия да прекрати военните действия в У...
Изсичат дъждовните гори на Амазонка, за да се построи път за срещ...
Зеленски: Украйна няма да признае окупираните територии за част о...
Инсталират на бензиностанции софтуер, който мами клиентите - пода...
Арестуват Додик, премиера Стевандич и председателя на Народното с...
Зеленски приема предложението за 30-дневно прекратяване на огъня


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).