Тръмп: Водя сериозни разговори с Путин за прекратяване на войната в Украйна и големите сделки между САЩ и Русия

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
20:49 / 24.02.2025
742
Президентът на САЩ Доналд Тръмп коментира преговорите с руския президент Владимир Путин относно прекратяването на войната в Украйна и заяви, че води "сериозни разговори" с Путин, както за войнат, така и за "големите сделки за икономическо развитие, които ще се осъществят между САЩ и Русия". Това заяви американският лидер в своята социална мрежа Truth Social.

"Днес президентът на Франция Еманюел Макрон се присъедини към мен в Овалния кабинет, за да говори пред участниците в срещата на върха на Г-7. Срещата беше свикана от губернатора на Канада Джъстин Трюдо, настоящ председател на Г-7, за да се отбележи третата годишнина от руско-украинската война - която никога нямаше да започне, ако аз бях президент. Всички изразиха целта си да видят края на войната, а аз подчертах значението на жизненоважната "Сделка за критичните минерали и редкоземните материали“ между САЩ и Украйна, която се надяваме да бъде подписана съвсем скоро!", пише Тръмп.

"Тази сделка, която е "икономическо партньорство“, ще гарантира, че американският народ ще си възвърне десетките милиарди долари и военно оборудване, изпратени на Украйна, като същевременно ще помогне на украинската икономика да се развива, тъй като тази брутална и дивашка война е към своя край. В същото време водя сериозни разговори с руския президент Владимир Путин относно прекратяването на войната, както и относно големите сделки за икономическо развитие, които ще се осъществят между Съединените щати и Русия. Разговорите вървят много добре", завършва коментарът на американския президент.

Виж коментарите (0)

Още по темата (4508):
24.02.2025 "Централата на Кремъл": Резиденцията на Тръмп в Мар-а-Лаго получи алтернативно име в Google Maps
24.02.2025 Емил Джасим: Представете си, че в Кърджали изведнъж започват да се веят турски знамена и Ердоган изпраща армия да "пази мира"
24.02.2025 Зеленски: Три години съпротива и героизъм. Гордея се с Украйна!
23.02.2025 Зеленски: Готов съм да напусна поста си в името на мира
22.02.2025 Алнур Мусаев: Тръмп е вербуван от КГБ през 1987 година
21.02.2025 Тръмп: Не мисля, че е важно Зеленски да присъства на срещите за Украйна
Още новини от Международни новини:
Нов мощен трус е регистриран в Гърция
Сделка за 4 милиарда евро с участието на Takeaway
Съветът на ЕС одобри 16-ия пакет санкции срещу Русия
Рекордно ниски температури измериха в Турция
Българска компания ремонтира единствения ТЕЦ в Черна гора
Зеленски: Готов съм да напусна поста си в името на мира


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).