Засега няма разговори между ЕС и производителя на руската ваксина

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
14:50 / 15.03.2021
1796
Засега няма разговори между ЕС и производителя на руската ваксина срещу ковид, съобщи днес говорител на Европейската комисия.

ЕК и държавите от ЕС по всяко време могат да решат да разширят списъка с ваксините, включени в европейската имунизационна стратегия, добави той. Говорителят внесе тези уточнения по повод изявления на Руския фонд за преки инвестиции и списъка с ваксините, които ЕК договаря и предплаща с бюджетни средства.

Очакванията към производителите на одобрените в ЕС препарати (сред които не попада руската ваксина - бел. кор.) се оказаха твърде оптимистични, признаваме го и взимаме съответните мерки, заяви говорителят по повод недостига на ваксини. Той добави, че комисията е останала изненадана от невъзможността на производителите да организират работата си така, че да изпълнят сключените договори.

Комисията днес уточни, че няма нови откази за износ на ваксини от ЕС. Досега се съобщава само за един подобен случай, когато Италия спря износ на ваксини на "АстраЗенека" към Австралия.

Виж коментарите (0)

Още по темата (17212):
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
05.03.2025 Много добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев: Епидемията е на финал
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението
27.02.2025 Проф. Христова: Затоплянето ще изгони грипа
26.02.2025 Родители сигнализираха за липсващ ключов медикамент за лечение на грип
Още новини от Международни новини:
Спирането на социалната мрежа "X" се дължи на мащабна кибератака
Журналист: През последните 72 часа има опит за добре организиран ...
Трамвай размаза училищен автобус в Мюнхен
Северна Македония отзовава посланика си в София
Димитър Гърдев: Желанието на Зеленски да въвлече САЩ директно в к...
Стрелба пред Белия дом: Агенти на "Сикрет сървис" простреляха мъж...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).