Зеленски определи като "изнудване" спирането на руския газ за България и Полша

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (3)
10:05 / 28.04.2022
2637
И украинският президент Володимир Зеленски определи като "изнудване" спирането на руския газ за България и Полша.

Зеленски обвини Русия, че използва газа и търговията като оръжие срещу Европа и призова Европейския съюз да прекрати търговските си зависимости от Москва.

Според него Русия се опитва да провокира световна ценова криза и хаос на всички основни пазари, особено на продоволствения.

"Тази седмица ръководството на Русия стартира нова поредица от енергийно изнудване на европейците. Решението за прекратяване на доставките на газ за Полша и България е още един аргумент в полза на факта, че никой в Европа не може да се надява да поддържа нормално икономическо сътрудничество с Русия", каза Зеленски.

Виж коментарите (3)

Още по темата (4538):
11.04.2025 Принц Хари внезапно се появи в Украйна
10.04.2025 Посланикът на САЩ в Украйна подава оставка
07.04.2025 Видео от удара по Кривой Рог: France 24 публикува кадри от ресторанта, точно преди да падне руската ракета "Искандер"
04.04.2025 "Глупаво е да не се възхищаваш на Путин": Бащата на Илон Мъск призна, че той и синът му са във възторг от руския президент
02.04.2025 Бивш шеф на Пентагона и ЦРУ: Путин разбира само от сила, Тръмп ще разбере това съвсем скоро
29.03.2025 Взриви се лимузина, част от конвоя на Путин
Още новини от Международни новини:
Пожар избухна в склад за химикали в Турция
Facebook със срок от 90 дни
Посланикът на САЩ в Украйна подава оставка
Огромен срив на индексите на Уолстрийт
Mитата на САЩ за Китай вече са 145%
Тридневен траур в Доминиканската република заради 200 загинали в ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).