"Това е най-големият форум, организиран от факултета в неговата 20-годишна история", сподели деканът на ФИСН проф. д-р Иван Иванов.
В двата дни ще бъдат представени над 120 научни текста в сферите на икономиката, управлението и политиката, като 28 от презентациите е предвидено да се проведат посредством виртуална връзка. На форума ще присъстват представители на университетите в Портсмут, Великобритания, Флоренция, Италия, и "Александру Йоан Куза", Румъния.
Българските участници са от 15 висши училища от цялата страна и от два института към БАН - Института за икономически изследвания и Института за изследване на обществата и знанието.
Вицепремиерът в служебния кабинет професор Йордан Христосков, доц. Даниела Бобева - вицепремиер в предходното правителство и учен от ИИИ към БАН, и бившият заместник-министър на отбраната доц. Румен Кънчев ще се включат във форума. Официален гост на конференцията ще бъде посланикът на Израел у нас - Н. Пр. Шаул Камиса Раз.
Конференцията е разделена на 6 панела: "Европейски измерения на икономиката на знанието", "Управление на публичните финанси", "Политики в публичната сфера", "Управление в условия на несигурност", "Маркетинг" и "Съвременни предизвикателства пред демокрацията и световния ред". Кризата в Украйна и замразените и действащи конфликти в Черноморския регион ще бъдат анализирани по време на специална кръгла маса на тема "Европа и Евразия: рискове, несигурност, перспективи" с модератор доц. Румен Кънчев. Отношенията между ЕС и Евразийският икономически съюз също ще бъдат обект на дебат.
Официалното откриване на конференцията "Времена на несигурност и рискове: Възможности и перспективи за развитие" е насрочено за утре, 7 ноември, от 13:00 ч. в Аудитория №6 на Ректората на висшето училище на ул. "Цар Асен" №24. Приветствия към участниците и гостите ще отправят ректорът на ПУ "Паисий Хилендарски" проф. д-р Запрян Козлуджов, деканът на ФИСН проф. д-р Иван Иванов и посланикът на Израел у нас - Н. Пр. Шаул Камиса Раз.
"Факултетът по икономически социални науки на ПУ "Паисий Хилендарски" стартира през есента на 1994 г. само с една специалност и с близо 200 студенти", припомни проф. Иванов.
За 20 години броят на възпитаниците на ФИСН се е увеличил близо 20 пъти и днес в него се обучават общо 4000 бакалаври и магистри - най-голям общ брой студенти и най-много магистри спрямо останалите факултети на Пловдивския университет.