Регистрираните участници до момента са 63 висши и средни училища от страната и чужбина, съобщиха организаторите на Панаира. Пребладаващата част от тях са български университети и колежи, но не липсват и традиционните ни партьори - членове на World Educate Business Association (WEBA), казаха от Колежа. Световната образователна бизнес асоциация е регистрирана в Швейцария и участва само в авторитетни изложения по света или организира самостоятелни прояви.
Интересът към образователния форум продължава да е голям, въпреки световната финансова и икономическа криза, подчертаха организаторите. Българските висши и средни училища са от цялата страна, а чуждестранните от Великобритания, Холандия, Швейцария, Чехия, Кипър, Гърция и Естония. Четири от тях идват за първи път в Пловдив - това са Prague College и Estonian School of Hotel and Tourism Management, както и Rayat London College и University College Birmingham от Великобритания.
По традиция, по време на изложението се организират много конкурси и културни прояви. Академичните дискусии са две и на тях ще се презентират спечелените проекти за държавно финансиране на науката на теми: „Социокултурни детерминанти на българското предприемачество" и „Синегрия и конкурентоспособността на българските фирми в европейския контекст". За участие в тях са поканени както преподаватели и студенти от висшите училища, така и представители на бизнеса в Пловдив.
Осмото издание на Международния панаир на образованието се открива на 26 март от 11,00 часа в Палата №7. В продължение на 2 дни тя ще бъде отворена за посетители от 10,00 до 18,00 часа, като входът е свободен.