Артистично предизвикателство в Пловдив

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (1)
14:42 / 10.07.2019
5501
Артистичното предизвикателство на сдружение "Фабрика за идеи“ за втора поредна година подкрепи предложения за социално ангажирани творби и инициативи, свързани със силните страни на "Столипиново" и жителите му. Тази година фокусът на одобрените инициативи отново падна върху децата от квартала и техните умения. И двете предложения са на участнички, които бяха одобрени и миналата година и сега имат шанс да доразвият и задълбочат социалното въздействие на идеите си.

Резултатите от артистичното предизвикателство могат да бъдат видени между 11 и 16 юли на 2 места в Пловдив.

11 – 16 ЮЛИ – споделено пространство "Отсреща“ (ул. "Бетовен" 12) – изложба с рисунки на деца от ОУ "Пенчо Славейков“, курирана от участничките Мария Бадева и Гергана Попова

Откриването на изложбата ще е в 19.30 часа на 11 юли в "Отсреща“, а ще може да бъде видяна до 16 юли. По време на откриването архитектките артистки Мария и Гергана ще споделят за идеята си и как тя е продължение на миналогодишната им инсталация "СТЕНАТА“. Екип от училището също ще разкаже за мисията си да подкрепя потенциала и талантите на децата от квартала.

14 юли – 19.00 часа – artnewscafe (ул. Отец Паисий 38) – представяне на комикс-зин (ръкоделно списание) на Хана Роуз, илюстриращ споделени ежедневни моменти с жители на кв. "Столипиново" и техни разкази, създаден заедно с тях.

Хана Роуз прекарва време с децата и жителите на "Столипиново" всяка седмица и се познава вече добре с тях – с проблемите и уменията им. Преди официалното представяне в artnewscafe, тя ще представи финалния вид на комикс-зина в самия кв. Столипиново и ще остави бройки от него за свободно разпространение.

Тази година постъпиха 4 кандидатури, като само две от тях бяха одобрени и пасваха на условията и ценностите на Артистичното предизвикателство. Екипът реши да разпредели средствата, предвидени за третата артистична намеса, между останалите 2 одобрени кандидатури. Проектът е част от програмата на Пловдив - Европейска столица на културата 2019.

Виж коментарите (1)

Още по темата (968):
12.01.2025 Днешната дата завинаги ще остане в историята на Пловдив
19.12.2024 Тервел Борисов от ИТН влиза в Контролния съвет на "Пловдив 2019"
05.12.2024 В Пловдив раздават 1 700 000 лева
04.10.2024 Посегнаха на любимото място на туристите в Пловдив
09.09.2024 Кирил Велчев: Бюджетът за титлата "Пловдив ЕСК 2019" е най-голямата публична инвестиция за култура
05.09.2024 Пловдив празнува 10 години Европейска столица на културата
Още новини от Новини от Пловдив:
Специалистите за свлачището на Небет тепе, слушайте в предаването...
МВР Пловдив: Затворен за камиони е проходът Троян-Кърнаре
Младежи се возят върху таван на автомобил в Пловдив
Априлски сняг се сипе над Пловдив
За една седмица затварят прелеза на бул. "Свобода"
Сняг заваля в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).