Безплатна "синя зона" в Пловдив, но не и за трите почивни дни!
Пловдивчани и гостите на града ще могат да паркират безплатно в "синя зона“ днес, 6 септември, когато официално се чества Съединението на България. В събота – 7 септември, престоят в зоната ще се заплаща.
Директорът на ОП "Паркиране и репатриране“ инж. Ненко Калакунов напомни, че на официалните празници и свързаните с тях почивни дни паркирането е безплатно. Работното време на "синя зона“ в Пловдив е от 8:30 ч. до 17:30 ч. в дните от понеделник до събота включително, като цената за един час престой е 2 лева.
Таксуването може да стане чрез закупуване на талони, изпращане на SMS на номер 1332 или чрез паркинг автоматите, които срещу цена от 1 лев дават възможност за 30-минутен престой. Издадените от паркоматите талони трябва да се поставят върху таблото на автомобилите.