Двама мъже бяха заподозрени в кражба на техника за кабелна телевизия и интернет, извършена в Пловдив, съобщиха от ОДП Пловдив. Вчера в Пето РУП е бил получен сигнал от служител на "ТВ САТ КОМ", че от метален шкаф в бл. 31 в ж.р."Тракия" с подбран или преправен ключ е била открадната телекомуникационна техника и оптичен суич с монтирани на него 11 елементи "SFP", научи
Plovdiv24.bg. От фирмата са подали сигнал и за още две кражби от табла на "Цифрова кабелна телевизия" ООД до бл. 201 и бл. 215 в ж.р."Тракия". Общата стойност на откраднатата техника е около 5 500 лева. В хода на полицейската проверка е било установено, че Г.Г. /38 г./ и Д.М. /21 г./ от Асеновград, служители на "АТВ САТ" ЕООД, са вероятните извършители на кражбите. В хода на разследването е станало ясно, че управителите на двете фирми са били съдружници в разпадналата се "Цифрова кабелна компания" и между тях тече делба на фирменото имущество. На всички лица, съпричастни към споменатите случаи, са съставени протоколи за предупреждение по чл. 56 от ЗМВР.
Междувременно вече четвърти ден повечето абонати на интернет услугата на DCC нямат достъп до световната мрежа. Все повече са сигналите в редакцията ни за това, като към момента версиите за причината са различни и противоречиви. Според собственикът на АТВ САТ Георги Гологанов бившият му съдружник в "Цифрова кабелна компания" е придърпал администратора на мрежата в неговата фирма "ТВ САТ КОМ" и той дистанционно изключва абонати без да има законово право на това. Самият Гологанов пък няма физически достъп до двата централни офиса на фирмата си в Пловдив и Асеновград, тъй като са барикадирани от сотаджии и се чака решение на съда, което да му даде право на достъп до фирмената техника.
На клиентите на този етап им остава да изчакат спора да бъде разрешен от съда, след което "победителят" ще получи контрол върху техниката и мрежата на DCC.