Болничен шеф: Пълно безхаберие! Масово не носят маски, като направиш забележка - скачат!

Автор: Диана Бикова
Коментари (3)
14:41 / 12.08.2021
11771
В другите държави не се ограничава капацитетът на заведенията за обществено хранене, а държавата осигурява безплатни бързи антигенни тестове. За да влезеш, правиш тест и ако си отрицателен - сядаш. Вместо да се дават помощи 60/40, 80/20, нека хората да работят и държавата да плаща тези антигенни тестове. Така  ще се осигури свободна циркулация на хората, а в същото време бизнесът няма да затъва. Това заяви директорът на УМБАЛ "Пловдив" д-р Динчо Генев, който участва в заседанието на областния кризисен щаб, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Според д-р Генев, трябва да се предприемат мерки срещу пълното безхаберие на хората. Наблюденията му, че в магазините и в хипермаркетите клиентите масово са без маски, не се спазва хигиена и отстояние, а ако направии забележка - скачат срещу теб. Не смятам, че това е нормално, коментира той. 

На заседанието на щаба днес ще се обсъжда готовността на здравните заведения за посрещането на четвъртата вълна от ковид. В бившата Окръжна болница се поддържат около 60 легла за нетежко болни и 15 интензивни легла. В момента в ОАИЛ се лекуват двама пациенти в тежко състояние.

"Разбрали сме се с РЗИ този месец да ни даде почивка, за да осигурим добри условия за пациентите, тъй като предния път хората буквално бяха нахвърлени по леглата. Всичко го правихме по спешност. Затворихме хирургията и я направихме ковид. Сега условията са подходящи за пациенти с ковид" - коментира болничният шеф.

Преди епидемията средният разход за един пациент е бил около 925 лв., а лечението на ковид е увеличено с около 30% и вече е 1255 лв., като в тази цена са включени лекарствата, оборудването, дезинфекцията и предпазните средства. Финансирането е недостатъчно, защото остойностяването на клиничните пътеки изначално е неправилни и не включва труда на лекарите и медицинските сестри. "Не говоря за лобизма. Има надценени и подценени клинични пътеки и това може да се види по кои специалности има специализанти" - коментира д-р Генев и посочи като неатрактивна педиатрията.

Инфекциозна клиника на УМБАЛ "Св. Георги" работи усилено, докато в болниците "Пловдив", "Пълмед" и "Каспела" няма постоянни кадри и лекарите са на ротационен принцип. 

Министърът на здравеопазването да си гледа работата и да не позволява да му се бъркат много - препоръча болничният шеф. Смята, че трябва да има единоначалие за добър резултат и посочи като пример разнобоя между РЗИ-София и МЗ.

Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (3)

Още по темата (17085):
15.11.2024 Д-р Бацелова: Новият подвариант на COVID-19 e по-заразен, но няма повод за паника
14.11.2024 Лекар обясни защо мъжете карат по-тежко настинките и грипа
13.11.2024 Новият вариант на коронавируса ХЕС вече е в България, много е заразен
11.11.2024 Недостиг на назална грипна ваксина за децата в аптеките
10.11.2024 Здравният министър: Имайте търпение
06.11.2024 Как са разпознаем "ходещата" пневмония?
Още новини от Новини от Пловдив:
Край Пловдив разкриха едно от най-големите престъпления с цигари ...
Жив скорпион в банята изненада пловдивчанка
Аварията в "Тракия" се оказа голяма
Възлово кръстовище в Пловдив остава без светофари
ПП-ДБ: Възмутени сме, заповедта на кмета на Пловдив е скандална!
Няма места в хотелите в Пловдив за този уикенд


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).