14 общински съветници гласуваха "за", 15 - "против", а 13 "въздържал се" по приключилата след дълги и бурни дебати 1-ва точка от дневния ред на днешната извънредна сесия, посветена изцяло на съдружието на общината с бизнесмена
Георги Гергов в "Пълдин туринвест" АД предаде репортер на
Plovdiv24.bg.На това гласуване на практика бе отхвърлено предложението на ГЕРБ, да се състави 6-членна временна комисия, която в срок от 6 месеца да проучи изпълнено ли е решение номер 177 от 15 юни 2006 г., в което са включени и целите, които е трябвало да бъдат постигнати с учредяването на публично-частното партньорство.
Според съветниците от опозицията общината е загубила с това решение като слънце, както преди дни го определи кмета
Славчо Атанасов, 360 декара от територията на Пловдив, а в замяна не е получила нито лев дивидент. През всичките 4-ри часа на дебатите освен Гергов, в залата на местния парламент присъстваха и общинските представители в съвета на директорите на "Пълдин туриневст" АД Красимир Обретенов и Степан Ерамян.
"Прекалено много нерви и средства съм вложил и за мен не е без значение какво се случва в Стария град и Панаира. Нека това да обсъждаме. Дали по процедурата за създаването на дружеството има нарушение, да проверяват компетентните органи. Многобройните досегашни проверки, досега не са открили нищо, което да зарадва моите опоненти. Живея в този град. От нищо не се срамувам. Вие си правете политика - не се сърдя. Аз си правя бизнеса", отбеляза Гергов от трибуната.
Той вече е бил ремонтирал Ритуалния дом и други някои от апортираните общински имоти в Стария град, но за други къщи много трудно вземал разрешение от НИПК. Той стигна до там, че предложи за по-голямо спокойствие на обществеността 9-тте имота в резервата да бъдат вкарани в специална фондация, която да се управлява от граждански съвет.
Според него, чрез "Пълдин туринвест" той се борил за Панаира и това не било битката на Гергов, а на 100 хотела, 400 ресторанта, 1200 магазина и изобщо било битка на пловдивския бизнес, който все повече бягал от града.
Преди това беше излъчен 15-минутен филм за състоянието на апортираните имоти през 2006 г. и сега. Той обаче не трогна съветниците от ГЕРБ и
Сузана Николова продължи да настоява, че взетото в предишния мандат решение наистина имало нещо общо със слънцето, но с изпепеляващата му и изгаряща сила. Иван Петков пък предложи, да бъдат публикувани поименните списъци от онова "историческо" гласуване, за да се види, на кого пловдивчани да са благодарни за прекрасните последици, но не събра необходимия вот.
Всеки момент заседанието на общинския съвет ще бъде подновено, за да се реши, дали представителя на общината в общото събрание на акционерите
Николай Радев ще бъде сменен. Подробен репортаж, за днешните драматични словоизлияния - очаквайте по-късно в
Plovdiv24.bg.