Дипломати и политици възхитени от икономическото чудо край Пловдив

Автор: Васил Динев
Коментари (29)
13:56 / 21.06.2017
19652
Ръководители на дипломатически мисии и на представителства на международни организации, акредитирани у нас, посетиха фирми от икономическата зона "Раковски", която е част от клъстера "Тракия икономическа зона", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Визитата на дипломатическия корпус се организира от Министерството на външните работи, съвместно с Министерството на икономиката /МИ/, Министерството на туризма и "Тракия икономическа зона" /ТИЗ/. 

"ТИЗ е най-голямото икономическо струпване на едно място и ние, освен че можем да се похвалим с това, което сме постигнали за 20-те години, можем да даваме и опит на тези, които искат да направят подобни проекти", каза кметът на Пловдив Иван Тотев

Той посочи, че това е един прекрасен пример за съвместна работа между много хора и институции. По думите му бъдещето е на създаването на международни контакти с партньори и зони от различни страни. "Ние сме поели натам", отбеляза Тотев. 

"За 22 години от създаването на "Тракия икономическа зона" тук са инвестирани над два милиарда лева", каза областният управител на Пловдив област Здравко Димитров.

Министърът на икономиката Емил Караниколов допълни от своя страна, че успешният бизнес модел на "Тракия икономическа зона" съдейства за установяването в България на водещи международни компании и за разширението на съществуващи производства, което от своя страна е индикатор за добрите условия за инвестиции в България.


Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (29)

Още по темата (549):
09.04.2025 Фирми от 3 държави се срещат на бизнес конференция в ТИЗ
05.04.2025 Голямо признание за Пламен Панчев
04.04.2025 Голяма китайска компания отваря нов завод до Пловдив за милиони
23.03.2025 4 завода се строят до Пловдив
30.01.2025 Инвестиции за милиарди се очакват край Пловдив през следващите 10
години
30.01.2025 Томислав Дончев: БВП-то ни щеше да е с 50% по-високо, ако България имаше още няколко центъра като ТИЗ
Още новини от Новини от Пловдив:
Млада жена изчезна безследно в Пловдив
Ученици от Пловдив подариха усмивки и надежда с няколко благотвор...
Продължава приемането на заявления по проекта "За по-чист въздух"...
Миглена Тянкова встъпи в длъжност
19-годишен открадна по най-безскрупулния начин телефона на жена в...
Клиент сътвори грозни сцени в бензиностанция в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).