Емил Янков: Положението в Пловдив вече е трагично

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (1)
12:36 / 21.02.2025
9054
“Ние от “Възраждане" алармираме от няколко години, че проблемът с трафика в града само ще се задълбочава, разбира се, управляващите не ни чуха и не взеха под внимание отправените към тях препоръки. Поради тази причина, към настоящия момент положението е вече трагично", заяви във видео в социалната мрежа  народният представител от “Възраждане" и член на Транспортна комисия - Емил Янков. 

Той коментира и наскоро излязлото международно проучване, което поставя град Пловдив на 6-то място в класацията на градовете с най-тежък трафик и задръствания в света. Индексът на задръстване в централната част на втория по големина град в България е 48%, а за останалата част на града в пиково време - 43%.

“Това означава, че ви е необходимо 48% повече време за преминаване на определено разстояние в момент на засилен трафик. Това означава, че аз и моите съграждани - пловдивчани прекарваме над 107 часа годишно в задръствания", каза още Янков. 

Той подчерта, че от “Възраждане" имат изготвена програма за решаване на огромния проблем с трафика и задръстванията в Пловдив. Единият аспект от стратегията е изграждане на кръстовища на две нива - това е широко утвърдена практика, използвана в целия свят и има голям успех, по отношение на редуцирането на трафика. Също така е важно да се изградят многоетажни общински паркинги - нещо, към което община Пловдив не проявява абсолютно никакъв интерес и инициатива. 

“Единственото, което Общината прави е да ги привежда в приличен вид и да ги отдава на пловдивчани под наем. Припомням, че имаше и доста оживени разисквания по темата в Общински съвет, по отношение на предложенията за два и три пъти по-висока такса за наем, с което очевидно Общината се опитва да запълни бюджетни дефицити. Ние сме категорично против това и групата на “Възраждане" гласува “против" повишаване на таксата от 20 на 60 лв", каза още Янков. 

Този проблем е неразривно свързан и с проблемите с презастрояването - за поредна година Пловдив изпреварва София по издадени строителни разрешения.

“Когато тези нови сгради бъдат населени - как ще се обслужват? Посредством кои пътни артерии, ще има ли достатъчно медицински заведения, детски градини, училища, паркове, градски транспорт и пътна инфраструктура, която да обезпечи постоянното нарастване на населението на Пловдив? Местната администрация започва да мисли върху тези проблеми, чак след като бъдат продадени стотиците апартаменти и къщи, които се строят", подчерта Янков. 

Когато започва изграждането на един нов квартал, първото, което се прави е да се предвидят комуникациите - наземни и подземни, да се обезпечи пътно-транспортната мрежа и свързаност.  Последното, което се изгражда в даден район са жилищните сгради. 

“В Пловдив се прави точно обратното и Общината е неспособна да реши проблемите, които самата тя създава. Ние от “Възраждане" предлагаме нов метод, който да промени порочната практика в момента. За да се реализират нашите предложения е нужно и да се разсече корупционния възел, обхванал местната администрация", категоричен е Янков. 

Той призовава всички граждани, които имат идеи как да се разреши проблемът да дадат своите предложения като ги изпратят на е-майл: emil_yankov@parliament.bg  или заявят среща с него на същият имейл, за да ги обсъдят.

Виж коментарите (1)

Още по темата (2470):
16.02.2025 Малка уличка се превърна в голям паркинг в Пловдив
16.02.2025 Задача с трудност В Пловдив: Откъде да мине пешеходецът?
09.02.2025 Ако си баровец, нахлуваш направо на Главната
02.02.2025 Такова "изпълнение" пред голям магазин в Пловдив не бяхме виждали
31.01.2025 На косъм от голям инцидент в Кючука
29.01.2025 Пловдивчанин кипна: Криви мутри, примати и боклуци, нямате право на това!
Още новини от Новини от Пловдив:
Учен от Пловдив: Има директна връзка между пестицидите и смъртнос...
МВР Пловдив: 82 плащания на глоби на ПОС терминали в патрулки, 20...
Ето за кои проекти държавата дава милиони на Пловдив
Част от Пловдив е без вода, аварията е много сериозна!
Шофьорка бясна на общинарите: Не карате ли и вие по този път, или...
Мъж от Пловдив: 10 г. прекарах в борба, за да мога да виждам дъще...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).