Недялко Говедаров е от Казанлък, но живее в Пловдив. На 8-ми вечерта му се наложило да посрещне свои близки на Централна гара в Пловдив. Тъй като на входа има знак "Паркирането забранено", спрял на тротоара. Към него се приближил полицай от Транспортна полиция, но нищо не му казал. След малко първия полицай довел свой колега, който му написал фиш.
"И аз се учудих за какво трябва да ми се напише фиш, при положение, че нищо не съм нарушил, но той беше много настоятелен към явно по-младшия от него колега и момчето взе да пише фиша, като не ми даваха обяснение какво съм нарушил", казва Говедаров.
"След като ми написаха фиша, аз го взех и реших да видя какво съм нарушил." Говедаров отишъл до управлението на Транспортна полиция, за да попита дали мястото наистина е забранено за паркиране.
"Обясненията от ведомството бяха, че има наредба на Общински съвет, с която кметът има право да променя тези нормативни документи, като Правилник и закона. Аз им казах, че това са подзаконови нормативни актове и едва ли някой ще си позволи да промени закон с наредба, но въпреки всичко реших да проверя какво е указано в наредбата. Отворих в интернет наредба Н2. Понеже във фиша имаше два члена 186 и 40. Не открих единия и затова отидох до община Пловдив."
В общината му цитирали наредбата в оригинал, където било записано, че фиш може да се налага от длъжностните лица дори и в отсъствието на водача. Недялко Говедаров смята, че е прав, а някои институции не си вършат правилно работата.