ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Читателски
Глобен за паркиране гражданин търси обяснение
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:12 / 13.08.2011Коментари (24)59257
© ПОТВ
Недялко Говедаров е от Казанлък, но живее в Пловдив. На 8-ми вечерта му се наложило да посрещне свои близки на Централна гара в Пловдив. Тъй като на входа има знак "Паркирането забранено", спрял на тротоара. Към него се приближил полицай от Транспортна полиция, но нищо не му казал. След малко първия полицай довел свой колега, който му написал фиш. 

"И аз се учудих за какво трябва да ми се напише фиш, при положение, че нищо не съм нарушил, но той беше много настоятелен към явно по-младшия от него колега и момчето взе да пише фиша, като не ми даваха обяснение какво съм нарушил", казва Говедаров.

"След като ми написаха фиша, аз го взех и реших да видя какво съм нарушил." Говедаров отишъл до управлението на Транспортна полиция, за да попита дали мястото наистина е забранено за паркиране. 

"Обясненията от ведомството бяха, че има наредба на Общински съвет, с която кметът има право да променя тези нормативни документи, като Правилник и закона. Аз им казах, че това са подзаконови нормативни актове и едва ли някой ще си позволи да промени закон с наредба, но въпреки всичко реших да проверя какво е указано в наредбата. Отворих в интернет наредба Н2. Понеже във фиша имаше два члена 186 и 40. Не открих единия и затова отидох до община Пловдив."

В общината му цитирали наредбата в оригинал, където било записано, че фиш може да се налага от длъжностните лица дори и в отсъствието на водача. Недялко Говедаров смята, че е прав, а някои институции не си вършат правилно работата.



(C) ПОТВ


Източник: ПОТВ







Зареждане! Моля, изчакайте ...

Показва коментари на асенчо
премахни филтъра

+1
 
 
до колкото знам тротоара неее място за паркиране ,освен ако неее определен за тази цел и е обозначен със знаци за колко коли има право да се спира
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Новини от Пловдив:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Февруари 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
АГРА, ВИНАРИЯ и ФУДТЕХ 2025
Зима 2024/2025 г.
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
България и Войната в Украйна
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: