ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Читателски
Хванаха в крачка превозвачите в Пловдив, има глобени!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:41 / 31.03.2020Коментари (27)38454
©
Неспазване заповедта на кмета Здравко Димитров за делнично разписание в пиковите часове и по-големи автобуси за пътниците в градския транспорт сутрин и вечер установи съвместна проверка на екипи на ОП "Организация и контрол на транспорт“ и ДАИ. С глоби от по 5000 лева бяха санкционирани превозвачите, които не спазват разпорежданията, въведени от 16 март, за редовно разписание в час пик и над 70 места за пътници в автобусите.

Вместо фирмите-превозвачи да спазват маршрутното разписание и да се движат сутрин от 05:00 до 09:00 часа и следобед от 16:00 до 19:00 часа с делничен график, както е указано в заповедта, е установено, че те провеждат по-малко на брой курсове и с по-малки автобуси.

"8 екипа от служители са разположени на възлови места из града и правят проверки на абсолютно всички фирми. Установихме и, че някои от тях в часовете с най-натоварен трафик използват и по-малка от 70 места вместимост за пътници, което е грубо нарушение на заповедта на кмета Здравко Димитров“, обясни директорът на ОП "ОКТ“ Пламен Вълков.

По думите му фирмите, които не спазват мерките за ограничаване разпространението на коронавирус и не съблюдават забраната за струпване на хора в автобусите, ще бъдат санкционирани с по 5000 лева. Допълнително глоби от по 1000 лева са наложени и за неспазване на маршрутното разписание и неделен график в пиковите часове. При следващо провинение сумата ще нарасне на 5000 лева.

Проверките на служители на ОП "Организация и контрол по транспорта“ и Държавната автомобилна инспекция се извършват всеки ден, като освен на терен наблюдението става и през GPS системата за следене на градския транспорт. Правят се и моментни снимки, като доказателство за неспазване на общинските разпоредби, които кореспондират с тези на Националния оперативен щаб за ограничаване струпване на хора на едно място с оглед превенция на разпространението на коронавирус. Контролът ще продължи до обявяване края на извънредното положение в страната, обясниха от пресцентъра на Общината.


Още по темата: общо новини по темата: 17202
12.02.2025 »
11.02.2025 »
11.02.2025 »
08.02.2025 »
05.02.2025 »
05.02.2025 »
предишна страница [ 1/2867 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Показва коментари на Дончев Георги
премахни филтъра

Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Новини от Пловдив:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Февруари 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Локо в Първа лига, сезон 2024/2025
Кабинетът "Желязков"
Искат забрана на вейпове и енергийни напитки на лица под 18 години
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: