Ина Филипова решена сама да махне загражденията по бул. "България"

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (7)
11:16 / 08.09.2010
7702
Рано сутринта на 15 септември кметицата на район "Северен" Ина Филипова е решила да викне полиция, за да се премахнат запушващите движението заграждения на бул. "България". Това съобщи самата тя, вдигнала вече ръце пред нехайството на градската управа, пред журналисти, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

От три седмици по северното платно на булеварда в участъка от колелото на Панаира до ул. "Победа" вече не се работи. "Пътинженеринг" АД изнесла всичката си техника. Булевардът е проходим, но само неофициално. Предстои да се положи последният пласт асфалт върху пътното платно, да се дооправят тротоарите, но по злополучно утвърдила се в общината традиция парите за пълната реконструкция пак не достигнали - този път 600 хил. лв.

Загражденията спъват нормалните комуникации. Още на 1 септември Филипова е изпратила официално писмено запитване до главния инженер на общината кога този основен пловдивски булевард ще бъде отворен за движение. Вместо отговор получила устен отказ.

"Сутринта на 15 септември ще извикам полицията да вдигнат бетонните коруби. И на няколко силни мъже да поръчам, че дори и на заместника ми Ангел Ангелов, и те ще могат да отпушат пътя. Учениците тръгват на училище, предстои есенният панаир - искам комуникациите в района ми да са нормални, когато потокът от движение се увеличи", решена на крайни мерки е Филипова.

След ясно изразената си позиция кметицата очаква евентуално светкавична намеса и от Славчо Атанасов, както той сторил и при сигнала на районните кметове за разкопаните дворове на детските градини. Според нея по булеварда можело да се въведе временна организация за движението, докато финансовите проблеми за окончателното довършване намерят своя изход.

"Недоумявам защо трябва да скандализираме проблемите, за да се пристъпи към тяхното неотложно решение", отбеляза Филипова. Тя няколко пъти писмено е искала кметът да я приеме, за да му постави лично най-неотложните проблеми в района, но получавала уклончиви отговори: да ходела на оперативките и там да си кажела болежките. "Да ходя, ама там рядко срещам кмета и още по-рядко говорим за конкретни оперативни неща", обясни кметицата.

Този браузър не поддържа видео елемента.


(C) ПОТВ

Виж коментарите (7)

Още по темата (181):
04.10.2021 Ремонтират бул. "България" в Пловдив
12.10.2019 Подивял пимкаджийски шофьор бясно препуска с камион пред Английската
16.11.2016 Полицията: Хванахме много нарушители по бул."България"
19.07.2016 Камиони шпорят по "България" въпреки забраната, ще издържи ли още дълго скъпият пловдивски булевард?
14.03.2016 Акции до дупка срещу камионите по бул. "България"
08.03.2016 Камиони си минават по бул. "България" въпреки забраната
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин намери неочаквана добавка в буркана с компот от Кауф...
Малка уличка се превърна в голям паркинг в Пловдив
В Пловдив четири фирми се състезават за 29 млн. лева
Напук на студа мощни тъпани и гайди озвучиха Главната, кукери про...
Огнян Тодоров, Природонаучен музей - Пловдив: Парите вече са в см...
Пловдивчани запретнаха ръкави, сами си оправиха тротоарните плочк...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).