Репатрирането на автомобили трябва да става в краен случай, защото има случаи, в които се сигнализира за откраднат автомобил, а той всъщност е репатриран. Освен това, над 60% от вдигнатите автомобили не са на пловдивчани, което означава, че жителите на града знаят къде да паркират. Това заяви пред медии кметът на града Иван Тотев, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
През ноември тази година изтича договорът на община Пловдив с консорциум "Паркинги и гаражи", която се грижи за репатрирането на неправилно спрелите автомобили, изтича и няма да се наема нова фирма. Намерението на общината е да закупи собствени "паяци", които ще бъдат най-много 4 на брой.
"Според мен, два "паяка" са достатъчни, тъй като общината залага основно на санкциониране с фишове и скоби. Ще преценим колко "паяка" да купим, ще обмислим и вариант да са втора употреба", коментира зам.-кметът Александър Държиков.
По думите на кмета един от "паяците" ще работи и през нощта, тъй като най-често на телефон 112 се подават именно такива сигнали.