Гръцкият студент Христос Боскос, който блъсна Катерина Матеева на автобусната спирка до моста на Герджика в Пловдив, се е признал за виновен днес пред разследващите. Това съобщи за Plovdiv24.bg прокурор Атанас Илиев.
По-рано днес бе повдигнато конкретно обвинение по отношение и на гръцкия гражданин и то е същото, каквото вчера бе повдигнато и срещу шофьора на мерцедеса, а именно:
При управление на лек автомобил "Нисан" е нарушил правилата за движение по пътищата, вследствие на което по непредпазливост и при условията на независимо съпричиняване с Васил К. е причинил средна телесна повреда на Катерина Матеева от Пловдив - престъпление по чл. 343, ал. 1, б. "б", предл. 2-ро, вр. с чл. 342, ал. 1 от НК. Наказанието, което законът предвижда за това престъпление, е лишаване от свобода до три години или пробация.
От Прокуратурата уточниха, че нарушенията на гърка са по-сериозни. Какви присъди ще получат двамата - тепърва ще разберем. Така например единият може да бъде осъден на 3 месеца, а другият на 3 години, защото наказанието може да варира. И двамата са неосъждани.
В момента пак преглеждам видеото на стоп кадър и виждам, че двата автомобила правещи ляв завой /единия от средна лента/ и мерцедесът влизат в кръстовището на зелен сигнал.При смяна на сигнала с жълт колите се изтеглят ,а гърчето е на поне 30м./преброих 9 секции на разделителната ограда от момента в който се появи на камерата/ от кръстовището .Ударът става почти със смяната с червен сигнал. Не зная дали съм прав , но така видях ситуацията. За мене вина има и завиващия на ляво от средна лента,защото пречи на видимостта на водача с мерцедеса.Read more: https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Prokuraturata-Mercedesut-vliza-na-zhulto-no-pravi-4-narusheniya-501900#ixzz36KWug4I7
Абсолютно и безусловно споделям мнението ви.Водача не бенца е невинен по моята преценка.Съвина има този дебил който зави така некадърно и застана от средна лента която е само за направо като дойде с висока според мен скорост и застана в центъра на кръстовището.А за гръка няма какво да коментираме вината му.Това което се вижда на записа показва ,че той кара по други правила а именно това че който е с поскъпа и бърза кола е с предимство и всички трябва да спрат да си мине гъзара.И един апел към плвовдивчани.Колеги,моля ви спрете с това хитреене покръстовищата а се насочвайте спокойно и нормално както е по правилник към кръстовищата.Писнало ми е от слаломисти.Не правете ляв завой от средна лента ако е маркирана само за направо защото като се изсерете на центъра на праводвижещата лента затваряте всички праводвижещи.Получава се тапа.Три ленти и като в двете има лявозавиващи които чакат а тази за надясно също е запушена ,че тези който правят десен завой чакат пешеходци и се запушва цялото кръстовище.Нищо няма да ви стане да си изчакате 10 коли и да минете от лявата лента.Писнало ми е да сенареждам на опашка в лентата която искам да премина през кръстовището а някой селски тарикат да мине в свободната лента и най отпред рязко смигача влиза пред някой и се прережда нагло а и създава предпоставка за много катастрофи.Пък и чесно казано сирита здравната книжка защото много ми сеиска да наритам някой такъв наглец.
На пример на "Баня старинна" ,посока тунела , редовно ги пращам в стълба на светофара,колкото и да псуват.Балъците да чакат ,а те от лента за ляв звой карат направо!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.