Махат павилионите пред кино "Космос", преобразяват цялото място

Автор: Мариана Панчева
Коментари (27)
12:12 / 20.06.2016
17141
Обособяване на зоната около кино "Космос" като публично пространство е на път да се случи, предаде репортер на Plovdiv24.bg. 

"Целта е сградата да бъде отворена, защото дебатът за кино "Космос" е важна част от апликационната книга на Пловдив за Европейска столица на културата", заяви кметът Иван Тотев по темата на специална пресконференция днес. 

"Преди месеци Община Пловдив започна работа по промяна на регулацията в някои части и отсечки от улица "Гладстон". Така с промяната на регулацията се обособиха като пространства в уличната инфраструктура зоните пред Художествената галерия, Дома на културата и кино "Космос", заяви Тотев.

По думите му в голямата си част имотите пред Галерията и Дома на културата са общински за разлика от тези край кино "Космос". 

Във връзка с влизане в сила на новата регулация от Общината вече са изпратили писма до собствениците на имоти с покана за премахване на павилионите, след което земята ще бъде отчуждена. 

По очаквания на Общината отчуждителните процедури могат да започнат в следващите месеци, за да може следващата година да се пристъпи към проектиране на публичните пространства.

Виж коментарите (27)

Още по темата (134):
10.03.2025 Отново спънаха ремонта на кино "Космос"
11.02.2025 Един иска да строи кино "Космос", а 17 - да надзирават работата
05.01.2025 Факт е и последната крачка преди емблематична сграда да се превърне в перла от короната на Пловдив
26.12.2024 Проектът за кино "Космос" мина на втори етап
14.11.2024 Пловдив получава 8 милиона лева, най-после ще направят кино "Космос"
14.11.2024 Тежък избор измежду любими строители заради кино "Космос"
Още новини от Новини от Пловдив:
Обявиха кога ще е шестата "Мисия Лаута", от ОП "Градини и паркове...
РС-Пловдив излезе с официална позиция след ексцесиите за кучето М...
Разбиха склад в Пловдив, пълен с ментета на световни търговски ма...
Сигнал: Няма достатъчно контейнери. Районният кмет: Обърнете се к...
Засадиха 14 нови дръвчета в "Южен"
Съобщение, пуснато от жена, представяща се за дъщеря на известен ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).