Между 700 и 1000 души са били допуснати в пловдивския "Джъмбо" в събота при условие, че ограничението за влизане в магазина е било до 150 човека. Това съобщи за
Plovdiv24.bg областният управител
Дани Каназирева.
23 акта за неспазване на противоепидемичните мерки са съставени в 2 незаконни заведения в квартал "Столипиново" през уикенда. Те били незаконни и работили тайно. Глоби е имало както за клиентите, така и за собствениците.
"За 8 декември ще има полиция навсякъде и ще се извършват масови проверки в целия пловдивски регион - по заведения, къщи за гости, хотели и магазини", каза още
Дани Каназирева.
Погазването на заповедта на здравния министър принуди местната власт да вземе по-строги мерки. Полицейски екипи да дежурят от днес пред входовете на големите магазини, за да контролират пропускането на клиенти след 17:00 часа в делнични дни и по цял ден събота и неделя до първата седмица на януари 2021 година.
Целият наличен ресурс на полицията ще се ангажира в редовни проверки, особено в почивните дни, до празниците, като в почивните дни ще бъде до 21,00 часа. Засилено полицейско присъствие ще има и по булевардите, където ще се следи за протичане на нормалния трафик и гарантиране на дисциплина от страна на водачи, с цел недопускане на престъпления, свързана с шофиране след употреба на алкохол и упойващи вещества.