Заради кризата моловете също започнаха да свалят цените рязко. В мол "Пловдив" тарифите са от 15 до 40 евро за квадрат. Цените варират според големината на помещенията. Те се влияят и от новите мегакомплекси, които ще отворят врати наесен. Малко магазинче или кафене в районите извън центъра вече пък може да се наеме за 200-300 лева на месец.
Въпреки че рентиерите свалиха почти наполовина цените в центъра на Бургас, десетки магазини стоят празни. В момента суператрактивни помещения се отдават за 40-50 евро на квадратен метър. По същото време миналата година наемите удариха 100 евро за квадратен метър. Надеждата на търговците е, че те ще паднат още, след като в Бургас се открият двата нови мола, които в момента се строят. Те обаче ще отворят врати най-рано след година.
Ситуацията в морския град обаче коренно се промени заради кризата. Много от магазините по най-атрактивните търговски улици се опразниха и стоят затворени. Търговците не могат да издържат на високите наеми заради стагнацията на пазара. Магазините за дрехи и сувенири са сред обектите, които най-често фалират край морето.
Във Варна обаче ситуацията е съвсем различна. Цените на търговската площ край морето продължават да са високи, особено покрай туристическия сезон, който е в разгара си, установи проверка на "Стандарт". Търговската улица във Варна продължава да е сред най-скъпите в страната, а купувачите, сред които и много чужди туристи, все по-често търсят битпазарите на морската столица за евтина и непретенциозна стока.