По сведения на охраната Кирил Рашков, е решил да завърши най-сетне хотела и да го пусне в експлоатация. Работници довършват помещенията вътре.
Още когато сградата се строеше, стана ясно, че има няколко нарушения - носещата колона опира на тротоара, който е публична общинска собственост, а няколко етажа изобщо са надстроени незаконно.
В няколко кметски мандата и при няколко главни архитекти Рашков правеше опити да узакони постройката, но в Пловдив никой не разреши. Последната преписка в общината по този повод е от 1999 година. Резултатите от преписката са изпратени в РДНСК, оттам в ДНСК в София и по някое време, така и неясно кога и от кого, сградата е узаконена.
Кирил Рашков поднесе изненадващата новина на медиите през октомври 2010 година, когато на Централни гробища бе съборена незаконно издигнатата гробница на сина му Иван.
След този момент дойдоха размириците в Катуница, осъждането на Кирил Рашков, престоят му в затвора, както и скорошното му освобождаване.
Вътре в хотела на нулево ниво се пазят вещите, изнесени от къщите в Катуница след погрома, които НАП няколко пъти неуспешно се опита да разиграе на търг.
Сред вещите са позлатеният трон на Рашков, както и по- малките, но пак пищно украсени тронове на останалите от фамилията му, много мебели, бяла и черна техника, огледала.
Всичко това е опаковано с найлон и чака фамилията да си го върне обратно, както увери журналистите при провала на последния търг Ангел Рашков.