Най-доброто от новото българско кино на София филм фест в Пловдив

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
10:34
371
Няколко от най-добрите български заглавия от света на арт киното стават част от предстоящия София филм фест в Пловдив. За среща с публиката ще пристигнат и част от екипите на филмите, като Ирмена Чичикова, Маргита Гошева и Петър Вълчанов, Захари Бахаров, Светослав Овчаров и Светла Цоцоркова. Фестивалът стартира този петък, 21 март, като ще продължи повече от 2 седмици до 6 април на обичайното си място – арт киното на Пловдив LUCKY Дом на киното.

Откриването на София филм фест е с филма "Черно море“. Специални гости ще бъдат Ирмена Чичикова и Дерик Б. Хардън

Новата българската звезда Мария Бакалова ще можем да гледаме в дългоочаквания "Триумф“ на Кристина Грозева и Петър Вълчанов. Освен режисьорите в Пловдив ще дойде и изпълнителката на главната роля - Маргита Гошева.

Много гости пристигат и за "Залог“ – продуцентът Светла Цоцоркова, режисьорът Светослав Овчаров и актьорът Захари Бахаров.

Вълнуваща история ни предлага "Летящият кюфтеджия“ – българо-турско-германска копродукция.

Друго дългоочаквано заглавие за пловдивчани също е част от София филм фест – "Сватба“. - по разказа на Николай Хайтов

Част от програмата са още няколко български заглавия. "Пакет вечност“ с участието на Стоян Дойчев, Мариана Крумова и Китодар Тодоров

"Безветрие“ – носител на "Златна роза“ за режисура, на град Варна и награда на младежкото жури. В главната роля е звездата на музикалната сцена Огнян Павлов-Файър. .

Българско участие има и в копродукцията от 5 държави "Безсрамните“ с награда за най-добра актриса от фестивала в "Кан“.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Депутат: Внесох предложения, които ще решат проблемите на Пловдив...
Иво Сиромахов след преживяване в Пловдив: Не може да се опише
Масови арести на шофьори в Пловдив!
Дори и богатите роми от Столипиново продължават да считат ранните...
Тежки сцени пред денонощен магазин в Пловдив с арестувани и постр...
Държавни служители: С висше образование сме, искаме повече от 5% ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).