Ново 20 в Пловдив! Обсъждат вдигане на цените на карти и билети за градския транспорт

Автор: Стойчо Генов
Коментари (109)
11:03 / 26.08.2020
28358
Предстои сериозен дебат в Общинския съвет за това дали да бъдат вдигнати цените на билети и карти в градския транспорт, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Това обяви кметът на Пловдив Здравко Димитров след проведената днес среща с представители на фирмите-превозвачи, обслужващи автобусните линии в града.

"Основното обсъждане на тази среща беше за сума, която общината трябва да даде на превозвачите заради загубите, които са претърпели покрай пандемията. Знаете, че учениците, възрастните хора не пътуваха през този период. Ще има обществено обсъждане с групите в общинския съвет. Това ще е един дебат. Цените на транспортните услуги не са пипани вече 10-12 години. След този дебат ще видим дали ще се вдигат и при нас. Търсим начини да има по-добра събираемост и услугата да се подобри. Проблемите, които ги има в транспорта да бъдат сведени до минимум", заяви Здравко Димитров.

"Те имат претенции към нас, но и ние имаме претенции към тях относно кондуктори, начини на провеждане на курсовете и т.н. Трябва да намерим решение, което да е добро за всички, които ползват услугите на Градски транспорт. Аз няма да реша за вдигане на цените, това ще го реши Общинският съвет", допълни още градоначалникът.

Гледайте в прекаченото видео цялата пресконференция!

Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (109)

Още по темата (1137):
14.02.2025 Подписват нов договор за GPS-ите в градските автобуси
11.02.2025 Не беше се случвало скоро! Жена похвали градския транспорт
10.02.2025 Кметът: Преговаряме с "Тикси" за процента от банковите трансакции
09.02.2025 Сигнал: Шофьор от градския транспорт в Пловдив нарочно не отваря задна
врата
03.02.2025 Инсталират ПОС терминали в градските автобуси в Пловдив
31.01.2025 Ерол Садъков: От "Тикси" поискаха 32 142 лева на месец без ДДС
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин намери неочаквана добавка в буркана с компот от Кауф...
Малка уличка се превърна в голям паркинг в Пловдив
В Пловдив четири фирми се състезават за 29 млн. лева
Напук на студа мощни тъпани и гайди озвучиха Главната, кукери про...
Огнян Тодоров, Природонаучен музей - Пловдив: Парите вече са в см...
Пловдивчани запретнаха ръкави, сами си оправиха тротоарните плочк...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).