Основните цели на обучението са да се формира и развие логическо и алгоритмично мислене сред децата, овладяване на езика на програмирането и нюх за състезателен дух сред ставащите все по-популярни състезания по информатика и програмиране дори и сред учениците от прогимназиалния курс.
От ръководството на училището уточниха, че приложната математика, която ще бъде за бъдещите петокласници в две паралелки, е по съвместен проект между ОУ "Елин Пелин" и ОМГ "Акад. Кирил Попов".
Като начална подготовка за информационната академия в "Елин Пелин" бяха през настоящата учебна година и двата математически клуба, които работиха по проект "Успех" -единият "Знание и успех - Питагор", а другият "В дълбините на математиката".
По време на представителната изява децата показаха завидни умения в сътворяването на математически и логически задачи, не по-лесни от тези, които са в учебниците. Според преподавателите това ще им бъде добра база за следващата учебна година, когато вече ще се учат и да програмират.
Участие в "празника на науката и изкуствата" взеха и деца
та,които обичат природата и през последните 9 месеца активно участваха в клуба "Екознайко".Момичетата и момчетата от клубовете "Звездици" и "Веселите четки" пък показаха пред публиката в салона на училището какви таланти могат да станат, ако един ден заложат на изкуството-музика или рисуване.
И тъй като само след два дни започва световното първенство по футбол, нямаше как момчетата от футболния клуб"Златна топка" да не покажат завидните си умения и да помечтаят един ден да са сред участниците на международната футболна сцена.Най-значимо бе постижението на Ивайло Йорданов от 6А клас, който направи 120 бройки с топката без да я изпусне.