"Община Пловдив се стреми да надгражда услугата и с помощта на мобилния екип на центъра", допълни заместник-кметът.
Услугата дава възможност децата да бъдат отглеждан в семейна среда, да получават качествени специализирани грижи и помощ по отношение на логопедични и психологични потребности и интеграция. Капацитетът на центъра е 35 човека, но реално тези, с които се работи, са 50. Екип от рехабилитатори, логопед, психолог, социален работник, специалист по терапевтична езда оказват подкрепа на деца и лица с тежки физически и множествени увреждания. За тези, които имат трудности с придвижването, се правят посещения и по домовете, като се работи и с техните семейства.
"Община Пловдив предостави три допълнителни помещения на Центъра и с любезното съдействие на дарител, бе извършен ремонт. Помещенията са оборудвани и са обзаведени със специализирани уреди", уточни председателят на сдружение "Различни, но равни" Атанас Тавков.
"За нас е много важна подкрепата, която ни оказва кметът Иван Тотев, заместник-кметът по социалните въпроси Георги Титюков и Веселина Ботева, директор дирекция "Социална политика", посочи Тавков.
Центърът изцяло е изграден в съответствие с терапевтичната му дейност. Услугите се предлагат почасово, като по този начин се цели да се обхванат колкото се може повече нуждаещи се. От тях могат да се възползват и жители на други съседни на общини.
Заместник-кметът Георги Титюков сподели, още че през 2018 година в Община Пловдив ще бъдат разкрити още 7-8 услуги по ОП "Региони в растеж" - 2 дневни центъра за деца с увреждания, 2 - за настаняване от семеен тип, преходно жилище, наблюдавано жилище и център за обществена подкрепа.