Общината: Не сме издавали заповед за затваряне на Гребната и парковете в Пловдив!

Автор: Диана Бикова
Коментари (14)
12:27 / 17.03.2020
18170
Противоречива информация идва от общинската администрация относно Гребната база в Пловдив, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Според представител на "Общинска охрана" достъпът до съоръжението е ограничен, хората се предупреждават, а от утре ще се иска и съдействие от органите на реда това да се спазва.

Междувременно, използвайки приятното време, много хора продължават да се разхождат навън, считайки, че ако стоят на разстояние един-два метра един от друг, ще се предпазят от COVID-19.

Общината не е издавала заповед за затваряне на Гребната база, казаха от общинския кризисен щаб. На канала не се провеждат тренировки, като се допускат единствено 4 единични лодки - две от гребането и две от кану-каяка, защото се готвят за олимпийски квалификации. При евентуално затягане още повече на ограничителния режим не е ясно дали няма да бъдат спрени и тези тренировки.

Засега не са затворени и големите паркове - Цар Симеоновата и Дондуковата градини, "Лаута", Бунарджика, "Рибница", "Ружа", "Белите брези", "Студенец", парковете в "Тракия". Полицията прави обходи на всички тези места, за да следи да няма струпване на хора.

Виж коментарите (14)

Още по темата (17212):
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
05.03.2025 Много добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев: Епидемията е на финал
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението
27.02.2025 Проф. Христова: Затоплянето ще изгони грипа
26.02.2025 Родители сигнализираха за липсващ ключов медикамент за лечение на грип
Още новини от Новини от Пловдив:
Ужасен завършек на деня за собственик на лек автомобил в Пловдив
Криминалисти изнесоха с носилка труп от апартамент в "Оазис" 4
Първо събитие в зоологическата градина в Пловдив след повече от 1...
Тотев: Първо да ударим билбордовете, крещящи в лицата ни "Пловдив...
Тази снимка събра много отрицателни коментари, но сега се извинет...
Уволниха директора на детска градина в Пловдив, закачал учителки


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).