Общината: В болшинството от заведенията в Пловдив след 21,00 ч. масово се пуши! Хитруват с чашки за кафе!

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (27)
13:59 / 14.01.2013
8687
В болшинството от заведенията в Пловдив след 21:00 часа масово се пуши, заяви пред журналисти шефът на Пловдивския общински инспекторат (ПОС) Владо Илиев, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Това са установили служители на местното ФБР при проверка, инициирана от самият Илиев. 

Илиев обясни, че инспекцията по кръчмите в целия град е била провокирана от много сигнали на граждани за масово неспазване на забраната да тютюнопушене на закрити места, постъпили в ПОС. 

"Оказа се, че посетителите пушат и тръскат цигарите си в чашки за кафе, кутийки от газирани напитки и т.н.",  поясни още шефът на инспектората. 

Стана ясно обаче, че поради липса на законови провомощия, служителите на ПОС не могат да глобяват нарушителите, а могат само да предават сигналите на Регионалната здравна инспекция (РЗИ). Очаква се днес това да се случи на среща между двете институции.

Припомняме, че Plovdiv24.bg следи много подробно темата. На 4 януари ви информирахме, че в празничните дни и особено в Новогодишната нощ забраната за пушене е била нарушавана в голяма част от заведенията в Пловдив. Глобени обаче няма, тъй като на 31 декември вечерта инспекторите на Регионалната здравна инспекция не са извършвали проверки.

"На 31 декември наистина нямаме правени проверки и не сме имали дежурни екипи. Не разполагаме с достатъчно инспектори за тази цел. Липсата на контрол в празничните дни обаче не обезсмисля подадените сигнали на горещия телефон на инспекцията, тъй като по принцип проверките се правят постфактум, а не на момента", отговориха ни тогава от РЗИ Пловдив.

От 1 юни, когато забраната за пушене на закрито влезе в сила, до този момент дирекция "Здравен контрол" е извършила 6273 проверки на закрити обществени места, като от тях 4345 са в заведения. Съставените актове са 148, а проверките са правени както през деня, така и през нощта, а също и в празнични дни.

Всички новини по темата можете да видите ТУК.



Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (27)

Още по темата (139):
28.01.2025 Заведения в "Капана" цакат РЗИ, предупреждават клиентите предварително
21.02.2024 Искат забрана на бездимните цигари на закрито в заведенията
17.01.2024 Разрешиха пушенето на закрито в заведения, но при едно условие
14.02.2022 РЗИ Пловдив глоби с 300 лева двама клиенти на заведение в "Западен"
29.07.2021 Собственик на известен ресторант в Пловдив сниман в деликатна ситуация, последва странно обяснение
13.03.2019 Приеха важна забрана за пушенето на закрито!
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин намери неочаквана добавка в буркана с компот от Кауф...
Малка уличка се превърна в голям паркинг в Пловдив
В Пловдив четири фирми се състезават за 29 млн. лева
Напук на студа мощни тъпани и гайди озвучиха Главната, кукери про...
Огнян Тодоров, Природонаучен музей - Пловдив: Парите вече са в см...
Пловдивчани запретнаха ръкави, сами си оправиха тротоарните плочк...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).