Четвъртък пазар вече е във владение на община Пловдив, предаде репортер на
Plovdiv24.bg. Това
съобщи кметът
Иван Тотев като уточни, че след прекратяването на договора с "Еврострой ремонт - България", изпълняващи досега ремонта на тържището, то вече се охранява от служители на общинска охрана.
Стартира и публичната покана за процедурата по избор на фирма-изпълнител, която да довърши пазара за 260 000 лв. вместо предвидените в досегашния договор 330 000 лв.
Припомняме, че на 17 и 18 май се проведе търг за отдаване на масите на Четвъртък пазар под наем, който премина при изключително слаб интерес от страна на търговците. Само за 9 от общо 145-те сергии са подадени оферти. Шефът на ОП "Общински пазари"
Минко Минков уточни, че участниците в тръжните процедури внасят депозит от 300 лв., който е равен на месечния наем.
"Сегашното състояние на обекта не дава вид за скорошно приключване на довършителните работи и това е най-вероятно причината толкова малко кандидати да искат да наемат маси там", коментира Минков почти нулевия интерес към проведения търг. Той е категоричен, че докато и останалите 136 сергии не бъдат отдадени под наем, търговете ще продължат. Очаква се следващият такъв да е на 8 юни.