Политиката на Община Пловдив винаги е била с посока към насърчаване и подкрепа на различни бизнес инициативи. Примерите, които бяха дадени, бяха свързани с проекта "Най-добър млад предприемач", който се организира вече за 8-ма година, както и възможностите за кандидатстване с различни идеи, които да се реализират в рамките на културния календар.
Кратката статистика, представена от Георги Титюков, показа, че от 2009 г. до днес участие в конкурса са взели повече от 185 младежи. Тази година се провежда неговото VII-о издание, в което сили мерят 23 идеи за проекти. Наградният фонд е 15 000 лева.
"Разликата между успешния и неуспешния предприемач е в постоянството", каза Амелия Гешева, цитирайки Стийв Джобс.
Тя обясни, че във връзка с осъществяването на Пловдив като Европейска столица на културата през 2019, очаква да се реализират много идеи в сферата на туризма, културата, социалните дейности и чрез участието на младежки сдружения.
"Това също е един вид предприемачество. Допълнителна информация по отношение на възможностите, които предоставяме, могат да бъдат открити на интернет страницата на фондация "Пловдив 2019", уточни още тя.
Според заместник-министъра на спорта Нина Найденова местната власт предоставя различни възможности за реализация на младежка политика посредством програми и проекти.
Форумът се провежда в рамките на два дена в Градския дом на културата "Борис Христов".