Операта на топло до края на зимата с подкрепата на депутат от ГЕРБ
Макар и без сцена заради ремонта в Синдикалният дом, Държавна опера Пловдив днес от 19 часа ще представи на своите зрители операта "Риголето" на Джузепе Верди. За да може да бъде изпълнена сценично в Концертна зала, постановката е с променени декори и режисура. Подготвени са също така субтитри на български език. Главният диригент Алексей Измирлиев ще дирижира спектакъла, а режисьор е Иванка Далийска. Участват солисти, хор и оркестър на Държавна опера Пловдив.
В новите условия на финансиране на културните институти чрез делегирани бюджети - средствата, които те ще получават, ще бъдат пряко зависими от броя зрители посетили проявите им. Държавна опера Пловдив е подготвила богата програма и за сега се радва на засилен зрителски интерес. През месец февруари и март предстоят още спектакли на "Травиата" от Верди - на 17 февруари , "Любовен еликсир" от Доницети-на 11 март.Симфонични концерти с диригентите Алексей Измирлиев, Ерик Крамер-САЩ, Васил Казанджиев и Цанко Делибозов. Участие в тях ще вземат известни солисти - Юлиан Константинов, Божидар Ноев, Сребра Гелева, Йовчо Крушев, Ваня Миланова, Теодоси Спасов, Симеон Щерев и др. В много от неделите ще се предлагат концерти матинета-вокални и камерни, каквато традиция в Пловдив имаше преди години.
На 11 февруари институцията ще отбележи годишнина от смъртта на Добрин Петков -дългогодишен диригент на Пловдивска филхармония, с когото са свързани най-добрите години на филхармонията.
Всичко това нямаше да бъде възможно без намесата на народния представител от ПП ГЕРБ Величка Шопова - член на Парламентарната комисия по култура в Народното събрание, която оказа помощ за осигуряване на отоплението на Концертна зала - единствената зала,с която разполага институцията в настоящия момент.