Отново строеж в междублоково пространство в Пловдив?

Автор: Диана Бикова
Коментари (10)
16:25 / 08.02.2020
21709
Читател на Plovdiv24.bg алармира за нов опит за застрояване на междублоково пространство. Става дума за зелена площ на кръстовището на ул. "Братя Бъкстон" и бул. "Никола Вапцаров". Ето какво ни написа той:

Здравейте, искам чрез Вашата медия да споделя за действието и бездействието на Община Пловдив. Въпреки възраженията, протестите и недоволството на хората в целия град, общинската администрация допуска началото на нов бетонен мастодонт. Мястото е зелената площ между последните блокове на ул. "Братя Бъкстон" и лице към бул. "Никола Вапцаров". Искам чрез Вашата медия да попитам кметове, кметчета и архитектчета на Пловдив докога ще се газят правата на хората за нормален живот?

Теренът, за който става въпрос, е с площ 3.233 декара. Парцелът е бил предвиден за инженерен корпус и общежитие, но с решение на ЕСУТ на община Пловдив от 6 ноември 2019 г. предназначението му се променя и става за жилищно застрояване и обществено обслужване. Заинтересованите лица могат да се запознаят с проекта в районната администрация и, ако имат възражения, искания и предложения, чрез кметството на "Южен" трябва да ги отправят към ЕСУТ на голяма община. 

Имотът, за който става въпрос, е държавна собственост и смяната на предназначението е поискана от областната администрация, коментира за Plovdiv24.bg кметът на район "Южен" Костадин Язов. Към момента няма издадено строително разрешение, няма проект, нито сграда.

Това единственият държавен имот в микрорайона и е заобиколен от общински терени. Така, по закон, единственият заинтересован да възрази срещу евентуално бъдещо застрояване е именно общината, а не гражданите. Районният кмет изрази готовност да се срещне с живущи в района и лично да им обясни процедурата.

Виж коментарите (10)

Още по темата (407):
01.03.2025 Пловдивски политици зададоха доста неудобни въпроси за презастрояването на "Филипово"
28.02.2025 "Браво, Пловдив": Одобряването на застрояването на "Филипово" минава през преработка на проекта
27.02.2025 ОбС не одобри ПУП за канализация в нивите край "Прослав"
26.02.2025 Строеж в центъра на Пловдив пили нервите на хиляди шофьори
26.02.2025 Пловдив на последно място по цени на имотите в четирите най-големи града у
нас
22.02.2025 Емил Янков: Категорично сме против чудовищното презастрояване на Пловдив
Още новини от Новини от Пловдив:
Обявиха кога ще е шестата "Мисия Лаута", от ОП "Градини и паркове...
РС-Пловдив излезе с официална позиция след ексцесиите за кучето М...
Разбиха склад в Пловдив, пълен с ментета на световни търговски ма...
Сигнал: Няма достатъчно контейнери. Районният кмет: Обърнете се к...
Засадиха 14 нови дръвчета в "Южен"
Съобщение, пуснато от жена, представяща се за дъщеря на известен ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).