"Врътката става чрез техни наследници. Преди да погребат своя близък, който се води, че има гараж с приложено решение от ТЕЛК, те правят ксерокопие на личната му карта, отдолу пише "вярно с оригинала" и внасят при нас документа", разкри кметът на района Борислав Инчев. Той уточни, че досега са засекли 12 молби на умрели.
"Разпоредил съм пълна проверка на хората, които ползват гаражи с категория за инвалидност, тъй като те плащат месечна такса наполовина - 14,50 лева. Служителите трябва да установят колко от тях са истински", обясни кметът патриот.
Той е категоричен, че не може да ползваш гараж от името на умрял човек. В "Южен" металните клетки, придобити с решение на ТЕЛК, наброявали около 100.
Кметът е категоричен, че трябва да се спазват правилата и стандартите, валидни в западните европейски държави.
"Искам редовните платци да не остават с усещането за мошенгии, а за справедливост", каза Инчев.
При предишна проверка е констатирано, че в района има 115 гаража с изтекли разрешителни.
"Първите 10 започваме да ги махаме още тази седмица. На останалите сме дали срок да ги легализират. Ако не го сторят, ще бъдат премахнати", отсече Инчев.
Той припомни, че през т.г. в района ще бъдат направени 240 нови паркоместа. Те ще са до църквата "Св. Троица", до "Слънчеви лъчи" и на ул. "Димитър Талев".
Колегата му от район "Централен" Георги Стаменов уточни, че през март започват да бутат незаконните гаражи. Клетките в тази част на Пловдив наброяват общо 860, от които кметството печели близо 250 000 лева годищно. Парите отиват за благоустройство.
"Идеята е на мястото на премахнатите гаражи да направим паркинги и да облагородим междублоковите пространства", обясни Стаменов.
Обсъжда се идея да се заплаща 15 лева месечно за паркоместо.
Източник: в. "24 часа"