Позиция на УМБАЛ "Пловдив" за искането токът им да бъде спрян

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
12:24 / 04.07.2018
7936
Във връзка с прессъобщение на ЕВН, че търговец  на свободния пазар е поискал “Електроразпределение Юг" да изкючи захранването на УМБАЛ "Пловдив" АД на 9 юли за натрупани задължения за електроенергия" от днес ви информираме, че ръководството на лечебното заведение предприе всички неоходими мерки, за да не допусне неприятната ситуация. Това се казва в официалната позиция на болницата. Ето и останалата част от текста й:

Веднага са информирани министерството на енергетиката и министерството на здравеопазването, откъдето въпросът бе внесен в спешен порядък за разглеждане на днешното заседание на Министерски съвет.

Имаме уверението, че определена сума ще ни бъде изпратена за погасяване на част от задъжението към търговеца на електроенергия, заяви изп. директор д-р Иво Мильотев. Ръководството поддържа постоянен контакт с фирмата, доставчик на ток, с която ще води преговори остатъкът от сумата да бъде доизплатен на 25 юли, когато болницата ще получи заработените средства по договора с НЗОК.

Ситуацията е динамична, управленският екип е във връзка с всички институции, за да не се стига до изключване тока и до нежелани последици от нея за нашите пациенти, увери прокуристът д-р Аргир Аргиров.

Виж коментарите (0)

Още по темата (12):
14.08.2021 Отврат! Майка на дете показа условията в голяма болница в Пловдив!
06.07.2018 Официално: Няма да спират тока на УМБАЛ "Пловдив"
04.07.2018 Няма да спират тока на УМБАЛ "Пловдив"
04.07.2018 И това доживяхме! Официално поискаха токът в Окръжна болница да бъде спрян!
15.02.2011 Д-р Аргиров: МБАЛ "Пловдив" е в забранителния списък за приватизация
28.06.2010 Отхвърлиха вдигането на капитала в Окръжна, държавата не се отказва
Още новини от Новини от Пловдив:
Клиника "Медикус Алфа" за починалото дете: Появиха се усложнения
В пловдивско училище обявиха обучение по японски език
РЗИ Пловдив се самосезира за починалото дете
Кметът разпореди ограничаване на автомобилите в Стария Пловдив
Лекарска грешка довела до смъртта на детенцето в зъболекарския ка...
Много пияна дама подкара колата си по жп линии в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).