Процентът на смъртност от Ковид-19 започна да се повишава! Ясно доказателство за изпуснатата пандемия!

Автор: Георги Кирилов
Коментари (5)
12:41 / 10.12.2020
11866
Plovdiv24.bg е една от малкото медии, която във всеки един момент на страниците си дава актуални данни за заболеваемостта в Пловдив, страната и света. 

Водим статистиката от първия ден на пандемията в България. В последните дни забелязваме притеснителна тенденция. Процентът смъртност както в Пловдив, така и в страната, започна да се повишава чувствително.

Само за седмица за Пловдив той скочи от 1.8% на 2.3%. За страната тенденцията е още по-тревожна - от 2.2% на 3.1%.

Вчера публикувахме статия, в която разкритикувахме мерките на правителството и коментирахме факта, че не работят. Разкритикувахме и воденето на статистика на база PCR тестове. Тази статистика е абсолютно неадекватна след масовото навлизане на антигенните тестове. Повишаването на смъртността от коронавирус доказва именно тази тенденция, защото мъртвите по-трудно могат да се "скрият" от статистиката. Въпреки че има и много такива случаи.

Статистиката на НСИ сочи и огромен ръст на смъртността през ноември спрямо други години. Тези хиляди повече починали нали никой не си прави илюзията, че са от нещо друго?

Не виждаме тези дни Мангъров да е толкова активен и да обяснява, че от коронавирус не се умира? Не виждаме Бенатова изобщо да е активна в медиите, след онова позорно за професията интервю, което направи с ген. Мутафчийски? Живеем в страна, в която подобни индивиди, които удариха огромно рамо, за да бъде подценена епидемията, едва ли ще понесат отговорност. Оставаме да ги гризе съвестта, ако имат такава.

Най-лошото в цялата ситуация е, че властимащите заложиха на популизма, най-вероятно предвид предстоящите избори, вместо на непопулярните по-строги мерки.

Така стигаме отново до заключението ни от вчера, епидемията е тотално изпусната, статистиката е неадекватна, реалните мерки са почти никакви и затова не работят. Спад в болните няма, просто вече не се тестват с ПСР-и. Антигенните тестове няма как да попаднат в контролираната статистика, тъй като много от тях се правят в домашни условия.

Няма да се уморим да повтаряме провалите на властта с надеждата някой от отговорните фактори най-после да вземе адекватни мерки или поне да повишим самосъзнанието на хората.

Виж коментарите (5)

Още по темата (17202):
12.02.2025 Нито една област вече не е в грипна епидемия
11.02.2025 Край с грипната епидемия засега
11.02.2025 Тодор Кантарджиев: Не сме закрили грипната епидемия
08.02.2025 Лекар предупреди: Не трябва да се сваля температура до 38 градуса!
05.02.2025 Пенсионерите в Пловдив са отличници
05.02.2025 Шефът на РЗИ: В Пловдив няма грип!
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин намери неочаквана добавка в буркана с компот от Кауф...
Малка уличка се превърна в голям паркинг в Пловдив
В Пловдив четири фирми се състезават за 29 млн. лева
Напук на студа мощни тъпани и гайди озвучиха Главната, кукери про...
Огнян Тодоров, Природонаучен музей - Пловдив: Парите вече са в см...
Пловдивчани запретнаха ръкави, сами си оправиха тротоарните плочк...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).