Проговори бизнесменът, подал сигнала срещу Ральо Ралев

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (9)
15:58 / 03.06.2019
25349
Името на строителния предприемач Здравко Ангелов вчера "изплува" в съдебната зала като човека, за когото се твърди, че е изнудван от кмета на пловдивския район "Северен" Ральо Ралев. Ето какво каза той за колегите от "24 часа":

- Задържаният с подкупа от 60 000 лева Иван Делевски твърди, че тези пари всъщност са капаро от вас за доставка на плоскости за хале. Каква е истината?

- Да говори каквото иска. Има достатъчно материали в прокуратурата. Както казаха, 5 месеца се е развивало това действие. Има събрани доказателства. За каква точно търговска сделка говорим? (смее се - б.а.)

- След като твърдите, че Ралев ви е бавил строителното разрешение, защо не отидохте в голямата община да ви издадат оттам?

- Защото реших, че няма да ми свършат работа.

- И оттам ли?

- Това е друга тема. Но не искам да говоря, така съм преценил, така ме и посъветваха.

- Как мислите - след като толкова месеци са разработвали Ралев, защо не са го заловили с подкупа, а парите са намерени в посредника?

- Това са въпроси, които не мога да коментирам към момента.

- Притеснявате ли се, че името ви е забъркано в тази ситуация?

- Напротив. С гордо вдигната глава ще ходя оттук нататък, защото такива като мен - куражлии, са малко. Като такъв се определям.

- В крайна сметка получихте ли разрешително за строеж на кооперация в район "Северен"?

- И това не мога да ви кажа.

- Къде точно ще строите?

- Скоро ще излезе адресът. Някои медии пишат разни неща, включително и колко деца имам и куп щуротии, които нямат нищо общо. Всеки, който се упражнява на мой гръб, да си направи добре сметката, защото ще се видим в съда. Проектът ми не е бил връщан нито веднъж. Това ще ви кажа. Одобрен е от първия път.

- И въпреки това нямате разрешително.

- Точно така.

- Как сте бил рекетиран?

- Наистина, разберете ме, не мога повече да давам информация. Не искам да преча на хората, които разследват.

- Не се ли опасявате, че дълго ще ви разкарват по съдилища, както се случи с колегата ви от София Александър Ваклин по казуса "Десислава Иванчева"?

- И какво като ме разкарват? Нали трябва да направим нещо за тази държава. Всеки казва: "Има корупция", а предпочита да си плати, отколкото да даде сигнал. И така корупцията си продължава. Държавата - това сме ние, хората. А не някаква химера. Въпросът е какво правим за страната си. В единия случай помагаме да се изчисти от такива като Ралев, в другия - им плащаме. Аз не съм от вторите.

- Очаквате ли да ви последват и други колеги?

- Нямам представа.

- Лесно ли стигнахте до премиера?

- И това не мога да ви кажа


Виж коментарите (9)

Още по темата (56):
12.02.2025 Ральо Ралев с първи думи след присъдата
12.02.2025 Осъдиха бившия кмет на район "Северен" в Пловдив Ральо Ралев
11.02.2025 Борецът Цеко звънял на Ральо Ралев за проблемен строеж
29.11.2024 Объркана свидетелка и разсекретени доказателства в процеса на Ральо Ралев
27.09.2024 Свидетел по делото срещу Ральо Ралев: Задържаха ме в нашия офис
19.06.2024 Ральо Ралев иззе функцията на адвокатите и започна да задава въпроси
Още новини от Новини от Пловдив:
Кметът на Пловдив посрещна норвежка делегация по енергиен проект
Даниел Митов: ДБ разпространяват клюки, няма назначен нов директо...
Цветно събитие ще оживи парк "Ружа" тази неделя
Фуникуляр качва туристите до върха на Бунарджика
Какво мислят пловдивчани за маргаритките на стълбите на "Каменица...
Проверяват болницата в Пловдив, в която е починало бебето от Бела...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).