Прокуратурата: Онзи тефтер не е с почерка на Кирил Рашков!

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (9)
16:31 / 11.04.2014
5926
По повод извършената от Окръжна прокуратура - Пловдив след самосезиране проверка във връзка с публикации в електронните и печатни медии, интерпретиращи разпространени копия от страници от тефтер, сочен за съставен от Кирил Рашков, Прокуратурата уведомявам следното:

Както по-рано Ви съобщихме, тефтер с горното описание не е бил изземван като веществено доказателство при извършените през септември 2011 г. в имотите на фамилията Рашкови претърсвания и изземвания по водени от Окръжна прокуратура - Пловдив и Районна прокуратура - Асеновград досъдебни производства. Оригиналът му е бил получен по настоящата преписката в Окръжна прокуратура - Пловдив от ДАНС.

При извършената в хода на проверката почеркова експертна справка не е било установено приобщеният тефтер да е бил съставен от Кирил Рашков или членове на неговото семейство.

Понастоящем проверката е приключила, като наблюдаващият прокурор е постановил отказ да бъде образувано досъдебно производство поради липса на данни за извършени корупционни или длъжностни престъпления.

Виж коментарите (9)

Още по темата (504):
13.03.2023 ЧСИ пусна на търг част от резиденцията на "Цар Киро" в центъра на Пловдив
12.11.2022 Катуница почита Ангел и Павел, освещават параклисa в тяхна памет
23.09.2022 11 години от драматичните събития, потопили Катуница в кръв
03.04.2021 Пуснаха единствената дъщеря на Цар Киро от затвора, за да присъства на погребението му
02.04.2021 Вдигат параклис след смъртта на двете момчета, загубили живота си в размириците срещу Цар Киро
02.04.2021 Кой бе "Цар Киро"?
Още новини от Новини от Пловдив:
Кметът на Пловдив посрещна норвежка делегация по енергиен проект
Даниел Митов: ДБ разпространяват клюки, няма назначен нов директо...
Цветно събитие ще оживи парк "Ружа" тази неделя
Фуникуляр качва туристите до върха на Бунарджика
Какво мислят пловдивчани за маргаритките на стълбите на "Каменица...
Проверяват болницата в Пловдив, в която е починало бебето от Бела...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).