Пуснаха движението по най-новата улица в Пловдив

Автор: Диана Бикова
Коментари (1)
17:19 / 08.11.2024
8181
Реконструкцията на улица "Владая" в район "Източен" е приключена, движението е пуснато и е задействана процедурата по приемане на обекта. Скоро предстои приемателната комисия да направи оглед и официално да бъде открита, съобщиха от общинската дирекция "Строителство и инвестиции", предава Plovdiv24.bg.

Движението по улицата е пуснато, защото зоната е промишлена и хората активно я ползват. Последният слой асфалт е положен и в близките дни ще се направят повдигнати пешеходни пътеки. 

"Владая" трябваше да бъде завършена преди няколко месеца. Реконструкцията на дългата 850-метрова улица се извършва от фирма "Парсек груп". След развалянето на старата паважна и тротоарна настилка, цялата подземна инфраструктура е подменена и са положени нови водопроводни тръби с диаметър ф315 и ф500. Изградена е нова пътна конструкция, бордюри, тротоари, велоалеи. Целият асфалтов път е с площ 7500 квадратни метра. Има нови стълбове и улично осветление, светофарни уредби, кръгово кръстовище с ул. "Правда" и връзка с булевард "Марица - юг".

Поръчката за реконструкцията на улица "Владая" преди анекса по договора бе на стойност 2,6 милиона лева, от които над 1 милион лева осигурени от държавния бюджет за обслужване на инвеститора клас "А" - чешката фабрика за медицински консумативи BTL, която инвестира 20 милиона в новото производство и гарантира разкриването на 500 работни места.

Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (1)

Още по темата (15):
08.09.2024 Улица "Владая" е пред завършване
30.08.2024 Строителна фирма се ядоса на община Пловдив
08.06.2024 Днес маршрутът на автобусна линия 116 ще е друг
25.05.2024 В Пловдив скоро ще има съвсем нова улица
16.04.2024 Изграждането на новата връзка между ул. "Владая" и бул. "Марица юг"
напредва
26.03.2024 Офанзива на ул. "Владая", приключват я през август
Още новини от Новини от Пловдив:
Познайница на полицията посегна на клиентка на голям търговски це...
Пловдивските учени, заминали за Антарктида: Искаме да донесем от ...
Двама пловдивчани поеха към Антарктида с експедицията на проф. Пи...
Нов заместник-апелативен прокурор на Пловдив
Колко двойки в Пловдив избраха 14 февруари за сватбата си, слушай...
Пловдивски актьор с голямо признание след 48 години в театъра


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).