Полицията е следила повече от две години 56-годишният Жан Ноел Рене Клер, който бе задържан в нелегалното порно студио в сряда. От няколко месеца той е извършвал незаконната си дейност в Пловдив. Това потвърди директорът на пловдивската полиция комисар
Тодор Чонов. Французинът е собственик на порно сайт. Той е законно пребиваващ гражданин в страната ни. През 2001г. е регистрирал фирма „ЖНРС -Европа" за видеофилми, а през 2004г. е създал нова фирма „ЖНРС-Интернационал" за производство на филми с представител бургаски бизнесмен.
Районната прокуратура в Пловдив удължи мярката за неотклонение на чужденеца със 72 часа. Предстои да му бъде повдигнато обвинение за създаване и разпространение на произведения с порнографско съдържание. Това заяви прокурор
Даниела Начева. За този вид престъпление законът предвижда до 1 година затвор и до 3000 лева глоба.
На 24-годишният Славчо Т., който е другият задържан, няма да бъдат повдигнати обвинения, той само ще бъде разпитван като свидетел, обясни прокурор Начева.
Разследването още е в начално фаза, тепърва ще се установяват колко души са минали през студиото. Предстоят разпити на много свидетели, заяви още Чонов. По непотвърдена информация близо десет са „актьорите" от Пловдив, те са взимали по сто лева на филм.
Установено е, че всички кадри и действия в порно филмите са били с млади момчета. Все още не е приключила експертизата на иззетите материали, компютърна конфигурация и дискове.
Източник: Дарик