Шефът на РЗИ: В Пловдив няма грип!

Автор: Диана Бикова
Коментари (0)
10:26
4138
Мерките за грипната епидемия в Пловдив отпадат от днес. Грип няма, съобщи за Plovdiv24.bg директорът на РЗИ д-р Аргир Аргиров

Припомняме, че противоепидемичните мерки бяха в сила до 4 февруари включително. Малко по-късно днес се очакват данните за заболеваемостта в Пловдив и региона. Безспорен факт е, че има по-малко болни от грип и остри респираторни заболявания.

Намаляването на болните се дължи до голяма степен на преминаването към онлайн обучение, при което силно е ограничен контактът между учениците и съответно предаването на вируси от човек на човек. 

Учениците днес, 5 февруари, са в междусрочна ваканция. Децата се връщат в класните стаи чак на 10 февруари, тъй като 6 и 7 февруари са обявени за  неучебни от кметовете на повечето общини в областта.

Виж коментарите (0)

Още по темата (17197):
05.02.2025 Без национална грипна ваканция, решението остава на местно ниво
04.02.2025 Кметът на Асеновград даде два дни ваканция на учениците
03.02.2025 Пловдив е на трето място в страната по болни от грип
03.02.2025 Просветният министър с решение за междусрочната ваканция
02.02.2025 Синдикат "Образование" настоява учениците да излязат в грипна ваканция
02.02.2025 Проф. Радостина Александрова: Грипът може да причини сериозни поражения, най-добрата защита е ваксината
Още новини от Новини от Пловдив:
Такси с две клиентки се блъсна в стълб в Пловдив
Пожарът от "Западен" завърши с арест
До края на март затварят част от важна улица в "Южен"
Пловдивчани отбелязаха 175 г. от именуването на Пловдив от Найден...
Изкуството на италианския сладолед завладява Панаира
Полиция и РЗИ влизат в козметичните салони в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).