Славчо Атанасов: Връщам гражданите и гилдиите в управлението на града

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (3)
17:07 / 21.10.2019
7136
Кандидатът за кмет на Пловдив от НФСБ и ВМРО Славчо Атанасов продължава срещите си от врата на врата с пловдивчани. Заедно с кандидата за кмет на "Северен“ Станислав Стратев, двамата обсъждаха най-важните за града приоритети с хората в района.

Нямаме абсолютно никаква връзка с местната администрация, все едно няма кмет, оплакаха се живеещите в "Северен“. Писали сме жалби по най-различни поводи, за изоставени зелени площи, за неработещо осветление, за изпотрошени пейки и изцяло занемарения парк "Рибница“, но сме като глас в пустиня, разказват хората.

"Не може местната администрация да абдикира от задълженията си и да се крие от пловдивчани, това е недопустимо. Аз гарантирам, че подобно отношение няма да има и връзката между хората и администрацията ще се възстанови и ще бъде винаги отворена, ангажира се Славчо Атанасов. Вие знаете добре моя стил и той е приемен ден всеки ден. Същото се отнася и за нашия кандидат за кмет на района Станислав Стратев. Веднага ще възстановим работата на Гражданските съвети към районните кметове, тук, при вас в "Северен“ също. И така връщаме пловдивчани обратно в управлението на града и района, в който живеят. Точно тези структури бяха изключително полезни и активни, от тяхната работа идваха много от решенията на проблемите по кварталите, много от добрите идеи за града също. Така държим и непрекъснатата връзка с хората, знаем какво мислят и какви са желанията им за развитието на Пловдив", обясни Славчо Атанасов.

Той се ангажира и с възстановяването на Консултативния експертен съвет при кмета. Този орган вършеше много важна работа и беше от изключително значение за управлението на града. За мен винаги са били важни мненията на професионалните общности в Пловдив. Защото градът ни разполага с качествени експерти във всички области и е нелепо тези професионалисти да са изблъскани встрани и да нямат думата при взимането на важните за града и хората му решения.

Срещите, които имах с професионалните общности показват категорично, че Консултативният експертен съвет при кмета отново ще бъде в полза на управлението на Пловдив, коментира Славчо Атанасов.

Той обясни, че Консултативният експертен съвет ще се състои от 9 експертни групи:

- Наука и образование

- Здравеопазване

- Икономика, търговия и туризъм

- Архитектура и благоустройство

- Култура

- Транспорт и комуникации

- Екология

- Спорт и младежки дейности

- Обществен ред и сигурност

"Така широк кръг от специалистите на Пловдив ще могат да дават своите становища, без да се намесват и да дублират работата на Общинския съвет. По какъв начин точно да работи съветът ще решим заедно с експертите. Становищата му са експертни и консултативни, но от изключително значение за кмета и доброто управление на града, което е най-важното", подчерта Славчо Атанасов.

"Убеден съм в ползотворната работа с едни от най-добрите експерти в различните области на обществения живот в най-стария жив град в Европа", категоричен бе Славчо Атанасов. Той потвърди пред жителите на "Северен“ своята подкрепа за спешната програма за възстановяване на района, която е изготвил кандидатът за кмет Станислав Стратев и наблегна на изграждането на нова детска градина, възстановяването на парк "Рибница“, основния ремонт на булевардите "Дунав“ и "Марица - Север“, като основни приоритети, заложени за развитието на район "Северен“.

Виж коментарите (3)

Още по темата (787):
07.02.2022 Беляшки се върна в община Пловдив
03.02.2022 Мирослав Беляшки: Не сме се карали с кмета, но ми е болно, че нещата не
вървят!
03.02.2022 Ексклузивно: Зико изгони началника на отдел "Канцелария на кмета и
протокол"!
09.12.2021 Съдът отхвърли жалбата срещу избора на Виктория Михайлова за кмет на
Калояново
25.11.2021 Мнение: Зико вече изцяло владее община Пловдив, заобиколен от послушковци
25.11.2021 Славчо Атанасов към Зико: Прекалено наведената поза в политиката не върши работа
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин намери неочаквана добавка в буркана с компот от Кауф...
Малка уличка се превърна в голям паркинг в Пловдив
В Пловдив четири фирми се състезават за 29 млн. лева
Напук на студа мощни тъпани и гайди озвучиха Главната, кукери про...
Огнян Тодоров, Природонаучен музей - Пловдив: Парите вече са в см...
Пловдивчани запретнаха ръкави, сами си оправиха тротоарните плочк...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).