На първо място инвалидите все още срещат огромни препядствия свързани с достъпността до всички обществени обекти. В тази посока от съюза поискаха, когато общината отдава паркинги на концесии, да залага в квотите задължителен процент паркоместа за инвалиди, както е предвидено и в Наредба №6 за урбанизираните територии. Хората с увреждания настояват и за по-строг контрол по паркингите за това кой спира на отредените за тях места. По техни наблюдения непрекъснато се злоупотребява с това право. Друг свързан с това проблем е, че специализираните паркоместа не винаги са сигнализирани както трябва. Обикновено обозначението е само по асфалта, липсват табели и знаци и не се вижда къде трябва да паркират инвалидите. ОСвен това по норматив паркомястото трябва да е с широчина място и половина спрямо стандартното, за да може да се качва инвалидна количка в превозното средство. Това също не се спазва при паркоместата.
От Съюза на инвалидите в България - регион Пловдив се оплакаха от ниската трудова заетост на хората с увреждания. По принцип те работят съвместно с Бюро по труда Пловдив, но това не се оказва достатъчно. Основно хората намират препитание за момента като социални асистенти.
С кмета Атанасов бе обсъдена възможността в сградата на Община Пловдив да се създаде изнесена приемна за инвалиди на партерния етаж.
От съюза изразиха желание да бъдат включвани в разработването на евро проекти, в които хората с увреждания да бъдат консултанти и да генерират конкретни, свързани с проблемите им идеи.
Кметът Славчо Атанасов потвърди, че общината ще дава безплатно спортните обекти за провеждане на различните спортни прояви на хората с увреждания. Ще работим в тясна връзка за решаване на проблемите ви, заяви кметът Атанасов.