На 43 682 206 лв. възлиза строителната програма на Общината за следващата година. Близо 3 млн.лв. са предвидени за осветление на улици, паркове и площади. 1.5 млн.лв. са за реконструкция на надлез "Скобелева майка". За култура са заделени около 11 млн.лв., 24 млн. лв. са за "Чистота". За изплащане на обезщетения при отчуждаването на имоти Община Пловдив ще разполага с 2.3 млн.лв, а за изграждане на паркоместа в 6-те района на града са предвидени 1.6 млн.лв. Този браузър не поддържа видео елемента.
Близо 3.2 млн.лв. отиват за озеленяване, а 1 194 000 лв. са за лихви, които градската институция ще плаща за теглени заеми и лизингови вноски.
За здравеопазване са предвидени над 11 млн. лв. 79 млн. лв. са за образование, 67 от тях са държавно делегирани дейности.
7.2 млн.лв. са за изграждане, ремонтиране и поддържане на уличната мрежа в Пловдив. Преасфалтирани ще бъдат ул. "Гладстон" от кръстовището с бул. "Руски" до бул. "Мария Луиза", западното платно на бул. "Източен", част от булевардите "Санкт Петербург", "Шести септември" и "Менделеев".
Междувременно, сесията на градския парламент продължава. Точката за бюджета беше под №15, а до края на дневния ред е остават още 25 точки.
(c) ПОТВ