Собственик на питбул, разкъсал котка в Пловдив, отрича да е виновен
Мъжът насъскал питбула си да убие улична котка се изправи пред съда днес, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Таньо Якунлиев e обвинен, че на 12.11.2023 г. е проявил жестокост към сива безстопанствена котка порода "европейска късокосместа“ около кръстовището на ул. "Капитан Райчо“ и ул. "Леонардо Да Винчи" в Пловдив.
Първоначално Таньо настъпил тялото на котката с крак, за да може да възпрепятства движението й и тя да не може да избяга.
Същевременно стопанисваното от него куче порода "американски питбул“ я хапело, причинявайки й разкъсни рани по гръдната и коремна област. Смъртта на котката настъпва следствие на жестоките ухапванията.
Според обвинителния акт деянието е извършено по особено мъчителен начин за животното и с особена жестокост и то на публично място.
Мъжът е извършил непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото.
Якунлиев не се призна за виновен на днешното заседание. По тази причина процесът ще продължи по общия ред с разпит на свидетели.
Следващото заседание е насрочено за средата на април. За него ще бъдат призовани 11 човека, които да разкажат какво се е случило и да се установи обективната истина.
Припомняме, че жестокостта към животното стана известна след като гражданка бе заснела убийството и бе публикувала видео в социалните мрежи.